Dvojitého agenta Skripala dnes propustili z nemocnice. Kam ho odvezli, to nikdo netuší

18.05.2018 14:47

Bývalý ruský zpravodajec a britský agent Sergej Skripal, jenž byl na britské půdě otráven jedem ze skupiny Novičok, měl být podle všeho mrtvý. Jenže, díkybohu, není. Podle informací agentury Reuters je Skripalův zdravotní stav dnes dokonce natolik dobrý, že mohl být propuštěn z nemocnice.

Dvojitého agenta Skripala dnes propustili z nemocnice. Kam ho odvezli, to nikdo netuší
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie
reklama

4. března tohoto roku byl ve Velké Británii otráven bývalý ruský plukovník vojenské rozvědky Sergej Skripal. Podle expertů byl otráven jedem ze skupiny látek označovaných jako Novičok, které se vyvíjely ještě v dobách Sovětského svazu. Britská premiérka Theresa Mayová dala tehdy jasně najevo, že v útoku má podle jejího názoru prsty Ruská federace. Kreml to okamžitě odmítl.

Experti se většinou shodovali také v tom, že pokud byl Skripal otráven Novičokem, nepřežije.

Jenže podle informací agentury Reuters je na tom Skripal už tak dobře, že jeho život není ohrožen. A nejen to. Skripal byl propuštěn z nemocnice. Jeho dcera Julie, která byla otrávena toutéž látkou, opustila nemocnici již před několika dny.

Je skvělé, že se Sergej Skripal cítí natolik dobře, že může opustit okresní nemocnici v Salisbury, prohlásila Cara Charles-Barksová, ředitelka nemocnice.

Rodinu nyní chrání řada bezpečnostních opatření, policie je však nechce blíže specifikovat. Vyšetřovatelé především doufají, že lepší zdravotní stav Sergeje Skripala a jeho dcery dovolí oběma poškozeným lépe popsat policii, co se vlastně stalo.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Slavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!

11:25 Slavný Čech udeřil: Karanténa? Teď můžete pozorovat, kdo je kokot. Největší bojovníci za něčí práva a za menšiny řvou, že nemůžou chodit ven!

Herní vývojář Daniel Vávra natočil na YouTube hodinové video, kde probíral nejen koronavirus. „Další…