Dvourychlostní Evropa už je realitou, přiznala v Polsku Merkelová

07.02.2017 17:51

Německá kancléřka Angela Merkelová dnes zavítala do Polska. Ve Varšavě jednala s polskou premiérkou Beatou Szydlovou, mimo jiné o budoucnosti Evropské unie a o vzájemných hospodářských vztazích.

Dvourychlostní Evropa už je realitou, přiznala v Polsku Merkelová
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Merkelová
reklama

Merkelová následně na tiskové konferenci pohovořila také o důležitosti právního státu, nezávislých soudů a médií. Přímo ale polskou vládu za její sporné kroky nijak nekritizovala, uvedla média.

Co se týče Evropy dvou rychlostí, německá kancléřka sdělila, že v podstatě již jde o realitu. Zmínila tak země eurozóny a její nečleny stejně jako členy schengenského prostoru. Jak však dodala, všechny druhy spolupráce musejí být otevřené všem členským zemím. Nesmějí vznikat žádné exkluzivní kluby. 

Szydlová připomněla také dlouhodobý odpor Polska k plánu na výstavbu plynovodu Nord Stream 2. Pro Varšavu je podle ní nepřijatelný. Nord Stream 2 spočívá v rozšíření původního plynovodu přivádějícího zemní plyn z Ruska do Německa po dně Baltského moře.

K tématům obou političek mají v průběhu dnešního večera patřit ještě migrace či problémy kvůli Brexitu. Polsko je stejně jako Česko kritikem migrační politiky. Merkelová se pak setká i s prezidentem Andrzejem Dudou a předsedou vládní strany Právo a spravedlnost Jaroslawem Kaczynským. Sejde se i z představiteli německé menšiny.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

15:39 Končím! Petříček vytáhl špinavé prádlo z Lidového domu

Exministr zahraničí Tomáš Petříček nebude poslancem. Rezignoval na kandidaturu v říjnových volbách. …