E-aukce paralyzovala zasedání radních

1. 7. 2012 20:16

Říčany jsou dalším městem, které se snaží zprůhlednit zadávání veřejných zakázek a zároveň dosáhnout maximálních možných úspor. Zdařilým krokem na této cestě bylo snížení ceny služeb za dodávku elektrické energie o 711 864 korun prostřednictvím elektronické aukce.

E-aukce paralyzovala zasedání radních
Foto: red
Popisek: Starosta Vladimír Kořen (vpravo)
reklama

„Vstupní hodnota veřejné zakázky o sdružených službách dodávky elektrické energie pro město Říčany činila na počátku elektronické aukce 2 885 110korun. Během necelé hodiny, po kterou celá e-Aukce probíhala, se však cena výrazně snížila a klesla až o 24,7%. Nejnižší dosažená cena za dodávku elektřiny klesla na konečných 2 173 246 korun “ popisuje průběh elektronické aukce ředitel společnosti eCENTRE Vítězslav Grygar. Město tak díky zadávání zakázek přes Systém CENTREs ušetří jen za elektřinu 779 158 korun.

Takto vysokou úsporu hodnotí velmi pozitivně i vedení města Říčany v čele se starostou Vladimírem Kořenem. „Z výsledku aukce jsme nadšeni, protože to, co ušetříme na dodávkách elektrické energie, může posloužit občanům někde jinde.“ Starosta města si mimo jiné pochvaluje i celý průběh elektronické aukce. „Čas aukce jsme se společností eCENTRE dohodli na dobu, kdy probíhalo jednání rady města. Musím přiznat, že nám vývoj nabídek takřka paralyzoval zasedání. Radní s napětím sledovali a komentovali vývoj cen. Bylo to skvělé, sledovat v přímém přenosu, jak se společnosti snaží zakázku získat,“ říká Vladimír Kořen.

Komplexní služby pro město zajistila společnost eCENTRE, která je považována za odborníka na řešení elektronizace veřejných zakázek. V úspěšně nastoleném trendu mají Říčany v plánu pokračovat i nadále, jsou totiž nadšení z možností úspor, které systém elektronických aukcí umožňuje. Úsporu, které dosáhli, považuje starosta města za nezvykle vysokou. 

„V případě energií, jde bezesporu o výjimečný posun v cenách. My máme dobrou zkušenost se stavebními pracemi. Otevřenou transparentní soutěží na dostavbu kanalizace se nám podařilo snížit cenu z odhadovaných 120 milionů korun na 54 milionů. Věřím ale tomu, že při elektronické aukci by se výsledná cena dostala ještě níž,“ konstatuje starosta Kořen.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

21:45 Co Reportéři ČT nedořekli: Developer Sekyra, lidovecký ministr, církevní miliardy. A za vším „restituční biskup“

Developer Luděk Sekyra staví novou čtvrť bytů a kanceláří v Praze na Smíchově. Jeden z největších de…