EET za pět tisíc? Tak to jsem se vážně zasmál. Majitel kavárny promluvil o morových ranách, které na podnikatele uvrhla tato vláda

29. 5. 2017 18:54

Majitel kavárny Louvre Sylvio Spohr v pondělní Kauze dne na Rádiu prozradil, že se od srdce zasmál, když slyšel z úst dnes už bývalého ministra financí Andreje Babiše (ANO), že EET vyjde na pět tisíc. V naší kavárně jsme museli do EET investovat 600 tisíc, konstatoval. A zákaz kouření je pro něj další morovou ránou. Zdá se mu, že se politici snaží zlikvidovat střední třídu.

EET za pět tisíc? Tak to jsem se vážně zasmál. Majitel  kavárny promluvil o morových ranách, které na podnikatele uvrhla tato vláda
Foto: Hans Štembera
Popisek: Hrnek s kávou

Spohr prý s napětím očekává, co přinese zákaz kouření v restauracích a kavárnách, který v Česku vejde v platnost už za dva dny.

„Jsme trošičku napjatí. Ono se mluví hodně o restauracích, ale do restaurací dnes lidé chodí spíš za gurmánským zážitkem a ten si nikdo nechce kazit. Máme za to, že se to dotkne víc kaváren a pivnic, kam si chodí lidé posedět, popřemýšlet. Tak já bych předpokládal, že mezi kuřáky pocítíme úbytek... Ale podle mě to bude vlastně fifty fifty, protože doteď jsme v době oběda měli velkou frontu v nekuřácké části, zatímco ta kuřácká byla volnější. Tak tohle se změní a myslím si, že pro nás bude trochu problém to zvládnout,“ připustil majitel kavárny.

Je prý možné, že krátkodobě klesnou tržby, ale z dlouhodobého hlediska nemá Spohr o kavárnu strach. A to i navzdory tomu, že se mu zdá, jako by politici sesílali na jeho podnik jednu morovou ránu za druhou. Napřed EET, teď zákaz kouření a co bude dál?

„Všechno jsou to takové morové rány, kvůli EET musela kavárna investovat 600 tisíc korun. Slibovaná částka pět tisíc mi přišla směšná. Navíc se domnívám, že je to hlavně psychická záležitost, protože politici nás označují za zloděje a současně přibývá kontrol. Působí to na mě dojmem, že tu je pokus o likvidaci střední třídy,“ posteskl si majitel.  

„Všimněte si, jak se politici snaží leccos zakazovat a trh si vždycky najde nějakou cestu, jak to obejít. Vezměte si ty obrázky na krabičkách cigaret. Dnes už má spousta lidí své krabičky, aby to neviděli. Zkrátka si myslím, že politici by neměli vymýšlet zákazy, ale měli by se snažit vyjít lidem vstříc,“ požádal Sylvio Spohr v závěru.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

22:09 Skončí jako Drahoš! Rána demonstrantům z Václaváku

V úterý večer se v Praze na Václavském náměstí uskutečnila proti premiérovi a ministryni spravedlnos…