EU? Ještě bychom mohli z toho spolku pomatených šílenců vystoupit a začít znovu normální život, uvedl Okamura

24.11.2022 21:52 | Ze sítí

Předseda hnutí SPD Tomio Okamura zveřejnil na Facebooku své pravidelné video s denními aktualitami. Tentokrát se vyjádřil ke slovům Mariana Jurečky, který chce zvýšit daně a zvýšit věk odchodu do důchodu. „Fialova vláda vezme lidem peníze,“ zmínil přímo. Druhým tématem byla Evropská unie a její zákaz aut na spalovací motory.

EU? Ještě bychom mohli z toho spolku pomatených šílenců vystoupit a začít znovu normální život, uvedl Okamura
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

 
V této souvislosti také zmínil peníze, které vláda posílí na pomoc Ukrajincům žijících v Čechách. „Na podporu českých občanů vláda přitom peníze nemá. To je pro SPD nepřijatelné. Fialova vláda nepracuje pro české občany,“ zmínil Okamura. 
 
 
Druhým tématem, ke kterému se vyjádřil, byla Evropská unie a její zákaz výroby aut se spalovacím motorem.
 

Anketa

Skončí válka na Ukrajině v roce 2023?

62%
38%
hlasovalo: 12570 lidí
„Klimatické změny údajně způsobují skleníkové plyny v atmosféře. Moc se o tom nemluví, ale největší množství tvoří vodní pára, až 70 procent, a CO2 má podíl jen v řádu několika procent a u těch několik málo procent má největší podíl příroda, která vytváří 96 procent emisí CO2. Člověk se svou činností podílí asi 4 procenty emisí. Z toho připadá na osobní silniční dopravu v Evropské unii podíl nějakých 0,15 procent emisí. V celkovém objemu přirozených skleníkových plynů je to tak nepatrný zlomek ne procent, ale promile, že i kdybychom auta zcela zakázali, tak to klima nepozná,“ vysvětlil Okamura. 
 
Před dvaceti lety by prý ani nikoho nenapadlo, že budou například plošné zákazy vycházení, že bude zakázané vyrábět normální auta a také to, že začneme vyvíjet výrobu jídla z hmyzu a červů. „Ale pokud chcete lidem prodat elektroauto, musíte zakázat to normální. Pokud chcete lidem nacpat červy, musíte jim zakázat kuřecí nebo vepřové,“ uvedl Okamura.
 
Podobné šílenosti podle něj začaly vstupem Česka do Evropské unie. „To je ta zlá zpráva. Ta dobrá je, že stále ještě bychom mohli z toho spolku pomatených šílenců vystoupit a začít znovu normální život,“ uzavřel své video Okamura. 
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Tomáš Jirsa, MBA byl položen dotaz

K prezidentské volbě

Nejste jejím zastáncem a vadí vám, že jeden senátor nebo poslanec může podpořit více kandidátů. A co to, že jejich podpis má několikanásobně větší váhu než hlas lidí? Když už přímá volba, neměli by všichni sbírat podpisy stejně tedy od lidí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

10:21 Hasí, hasí, ale „Harrachov“ dál hoří. Pekarová a Ukrajinky

Není to pravda, ukrajinské ženy se přestěhují, až v okolí Harrachova najdou ubytování, hasí reportáž…