EU posílila. Bude trestat ,,špatná" auta

01.09.2020 13:47 | Zprávy
autor: jma

Počátkem týdne vešla v platnost nová pravidla Evropské unie pro monitorování vozidel na evropských silnicích. Díky nim má Evropská komise větší pravomoci při sledování emisí vozidel a trestání automobilek, které se proti pravidlům provinily. Nyní může i samotná EK udělovat automobilkám milionové pokuty za nesplnění přísných emisních podmínek.

EU posílila. Bude trestat ,,špatná" auta
Foto: pixabay.com
Popisek: Prodej automobilů - ilustrační foto

Komise se pro nové metody regulace motorových vozidel rozhodla po emisním skandálu automobilky Wolksvagen, tzv. Dieselgate v roce 2015, kdy byl upravován software v milionech aut, aby při testech splnily přísné emisní normy.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

4:44 „Nejvíc tím uškodil sám sobě.“ Na Ústavní soud se toho valí víc

Prezident dostal od Ústavního soudu to, co chtěl. Předběžné opatření, které vládu de facto nutí ho d…