EU potřebuje změnu, hřímá francouzský exprezident Sarkozy. Kvůli uprchlíkům

17.05.2015 10:42

Francouzský exprezident Nicolas Sarkozy, jenž aspiruje na návrat do prezidentské funkce v roce 2017, se domnívá, že je třeba nově nastavit imigrační politiku v EU a je nutné také znovu otevřít otázku vzájemné solidarity. Jeho vizi lze shrnout jako Schengen 2. Informuje o tom agentura AFP.

EU potřebuje změnu, hřímá francouzský exprezident Sarkozy. Kvůli uprchlíkům
Foto: Indiatalkies.com
Popisek: Nicolas Sarkozy

„Je nutné změnit podmínky přijímání přistěhovalců a pak definovat podmínky solidarity. Potřebujeme Schengen 2,“ řekl francouzský politik příznivcům jeho strany na jihu země podle zprávy zpravodajské agentury AFP.

Podle Sarkozyho je však třeba prověřit celou řadu procesů v rámci EU tzv. odshora dolů, a to např. tím, že dojde k sepsání nové Schengenské dohody, která by nahradila tu současnou. Francie již přijala tisíce migrantů, takže se dá říci, že je to země otevřená, ale otázka migrace je nyní stále naléhavější i pro samotnou Paříž.

Tím prý rozhodně nechce Sarkozy říci, že by Francie nepomáhala uprchlíkům, bude-li třeba, jen by jako možný příští prezident rád zabránil praxi, v níž se podvody v sociálním systému stávají spíše pravidlem než výjimkou, na což doplácí francouzský daňový poplatník.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zeman: Není to Pehe, ale „to Pche“. Nepřipustím český Majdan. Demonstrace? Zneužívání dětí! Okamura mě přestává bavit

7:35 Zeman: Není to Pehe, ale „to Pche“. Nepřipustím český Majdan. Demonstrace? Zneužívání dětí! Okamura mě přestává bavit

Prezident Miloš Zeman poskytl velký rozhovor čtvrteční MF Dnes. Zatímco v jeho první části se věnova…