EU se prý začala rozpadat. Už je toho vážně moc

01.03.2016 7:10 | Zprávy
autor: pro

Britský deník The Express tvrdí, že se Evropská unie začíná rozpadat. Své tvrzení dokládá vzájemným hašteřením mezi jednotlivými členskými státy EU a jejich rozdílným pohledem na řešení migrační krize, ale také narůstající agresivitou uprchlíků.

EU se prý začala rozpadat. Už je toho vážně moc
Foto: Radim Panenka
Popisek: Evropský parlament ve Štrasburku

„V Řecku a Francii včera musela policie zasahovat pomocí slzného plynu. Tisíce uprchlíků násilím překonávaly hraniční plot mezi Makedonií a Řeckem. Ve francouzském přístavním městě Calais zase uprchlíci přebývající ve zdejším nechvalně proslulém táboře nazvaném Džungle zakládali požáry a házeli při nepokojích kameny na policisty,“ referuje britský deník a zmiňuje rovněž nesoulad mezi jednotlivými členskými státy, které se stále nemohou dohodnout na společném postupu při řešení migrační krize.

„Německá kancléřka Merkelová je v defenzivě a zoufá si nad většinou ostatních členských států EU, které odmítají akceptovat její sen o otevřené migrační politice. Mnozí z nich obviňují právě Německo z toho, že umožnilo zaplavit kontinent miliony migrantů poté, co slíbila Merkelová udělení azylu všem Syřanům,“ uvádí The Express a dodává, že kancléřka stále odmítá nastavit horní limit pro přijímání uprchlíků. „Občas si člověk zoufá, protože jde všechno příliš pomalu. Ale je mojí povinností udělat vše pro společný postup celého kontinentu,“ prohlásila Merkelová v ARD.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

20:15 „Proboha, co to je?“ Šídlo a Sedláček natočili video. Lidé se zhrozili

Knihovna Václava Havla čelí v poslední době obrovské krizi, která může vyvrcholit až zavřením instit…