Ekologičtí aktivisté se připoutali k důlnímu rypadlu. A tím to neskončilo

30.06.2018 12:22 | Zprávy
autor: mp

Aktivisté, kteří dnes na Mostecku protestují proti těžbě uhlí, už ráno vylezli na vrchol rypadla v povrchovém dolu Bílina a na místě se připoutali. Těžba v lomu se zastavila. Zprávu přinesla ČTK.

Ekologičtí aktivisté se připoutali k důlnímu rypadlu. A tím to neskončilo
Foto: red
Popisek: Mírové náměstí v Bílině

Dopoledne se další desítky lidí snažily opustit vymezenou trasu protestního pochodu a vniknout do lomu. Policie je zadržela. Zbylých několik set aktivistů pokračuje po stanovené trase do obce Braňany.

Aktivisté z hnutí Limity jsme my prohlašují, že zamýšlejí zastavit těžbu uhlí, kterou považují za škodlivou v souvislosti se změnou klimatu.

Asi 20 lidí vylezlo ráno mezi 4:00 a 5:00 na vrchol rypadla v lomu a na místě se připoutali. „Museli jsme zastavit těžbu, abychom minimalizovali riziko, že by se někomu něco stalo,“ řekl ČTK mluvčí Severočeských dolů Lukáš Kopecký. „Škody samozřejmě vznikají, ale to teď zatím řešit nebudeme,“ dodal. Nad lokalitou létá policejní vrtulník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Německo

Tvrdíte, že Německo výrazně přispívá k bezpečnosti Evropy. To myslíte vážně? Jak? Tím, že jsem zve muslimské migranty?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

7:10 Rozhodnete o remigraci. Le Penová dává Francouzům vážný slib

Politička Marine Le Penová slíbila Francouzům ústavní referendum o migraci. Považuje ho za jediný zp…