Ekonom Pikora šokovaně sleduje, co se děje v Belgii, a připomíná slova Kaddáfího: Evropu dobudeme dělohami našich žen

17.05.2018 22:38

Český ekonom Vladimír Pikora se ve svém komentáři pro server Reflex.cz tentokrát zaměřil na zprávu, která ho doslova šokovala. A sice že v Belgii chce ve volbách kandidovat strana, která chce zavést právo šaría a segregovat muže a ženy ve veřejné dopravě. „Nezlobte se na mě, ale pokud Belgičané segregaci zavedou, začíná v Evropě apartheid naruby,“ uvedl a připomněl, že právě kdysi Evropa kritizovala Afriku.

Ekonom Pikora šokovaně sleduje, co se děje v Belgii, a připomíná slova Kaddáfího: Evropu dobudeme dělohami našich žen
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace Muslimové proti terorismu. Předtím se několik muslimů zúčastnilo křesťanské bohoslužby v kostele Nejsvětějšího Srdce Páně

„Já jsem pro šaríu. Islámské právo, jsem pro ně. Je to dlouhodobé úsilí, které potrvá ještě desítky let nebo i století, ale to směřování již započalo,“ prohlásil představitel Islámské strany pro belgickou veřejnoprávní televizi RTFB. Tak tohle není něco jako spor levice s pravicí o výši daní, zhrozil se Pikora. „Tohle je jiná liga sporu. Naše právo nevychází z náboženství a je nábožensky tolerantní,“ řekl a dodal, že je tu problém a roste. „Evropské právo se šaríou slučitelné není,“ připomněl v článku na serveru Reflex.cz.

Jenže v Evropě už jsou oblasti, kde komunity přistěhovalců právo šaría dodržují a neřídí se právem oficiálním. „Hrozí vnitřní rozkol společnosti, kde vedle sebe platí dva naprosto odlišné právní systémy. Právo je přitom jedním z prvků spojujících společnost a drží ji v klidu a míru,“ míní Pikora, podle kterého je to důsledek demokracie, která má v sobě prvek potenciální sebedestrukce v tom smyslu, že většina může odhlasovat diskriminaci menšiny.

V současné době žije v Belgii asi 11,5 milionu obyvatel. Z toho je odhadem kolem 780 000 muslimů. Podle Pikory je proto logické, že sedm procent populace už reprezentují politické strany a chtějí prosadit jejich pohled na svět. „Všude v přírodě platí, že větší bere. V lidské společnosti platí, že demografie vítězí. Vládne ten, kdo má děti. Jen ten si může udržet ve společnosti většinu,“ je si jistý ekonom, podle kterého tu dnešní Belgičané časem ztratí. „Je všeobecně známé tvrzení Muammara Kaddáfího: „Evropu dobudeme dělohami našich žen,“ poznamenal.

Podle Pikory je Evropa prostě velmi demokratická, což je sice dobře, ale také velmi naivní, což je horší. „I menšina může prosazovat svou vůli. To vidíme i u nás, kde se komunisté derou k moci. Možná že to je jen logický důsledek doby, kdy se většinová společnost ničí vlastními nesmyslnými sváry,“ řekl s tím, že se bojí, že to nemá jednoduché řešení.

Původní zdroj ZDE.

Je to střet civilizací, a kdo to nevidí, sám sobě lže, je přesvědčen Pikora, kterému prý o to víc vadí slova šéfa Evropské komise Junckera. „Nejenže oslavuje Karla Marxe, ale má tu drzost a označuje nás spolu s okolními státy za členské země na částečný úvazek,“ uzavřel s tím, že to je přesně ta dekadence Evropy, jež vede jen ke zkáze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

17:46 Fiala a Pekarová střílejí mimo? Pikora se podíval na novou zbraň SPOLU, výsledek zklame

Koalice SPOLU se ve své aktuální předvolební propagaci soustředila na zvyšování cen. Tvrdí, že za to…