Ekonomka Šichtařová ironicky: EU promarnila šanci na obrodu. Poděkujte Sobotkovi

20.02.2016 16:17

Ekonomka Markéta Šichtařová jen nevěřícně kroutí hlavou nad tím, co premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) říká o dohodě EU s Velkou Británií. Zachránil nám prý pár sociálních dávek, a to vše jen proto, aby pohřbil naději na obrodu EU. Stejně kritický byl také předseda Svobodných, europoslanec Petr Mach.

Ekonomka Šichtařová ironicky: EU promarnila šanci na obrodu. Poděkujte Sobotkovi
Foto: Archiv MŠ
Popisek: Ekonomka a ředitelka společnosti Next Finance Markéta Šichtařová
reklama

Předseda české vlády Bohuslav Sobotka (ČSSD) s velkou slávou ohlásil, že se podařilo dospět k dohodě v rámci evropské osmadvacítky a možnost, že Velká Británie setrvá v evropském společenství, je o krok blíž. Poslední slovo ovšem budou mít britští voliči v referendu.

Ekonomka Markéta Šichtařová je ale zklamaná. „Nebyl nejmenší důvod nejít Britům ve všem stoprocentně na ruku, byl to jen truc. EU svým trucováním právě promarnila skvělou šanci na ekonomickou obrodu,“ napsala na sociální síti Facebook.

Premiér Sobotka sice uhájil sociální dávky pro české občany pracující na ostrově, jenže to jen ukazuje na pomýlené uvažování, že jsou dávky v EU tím hlavním důvodem k existenci společenství. „Dost možná jsme se tím posunuli k EU bez UK, zato ale s Bosnou a Hercegovinou. Jak vidno, ekonomicko-politický význam EU tímto vskutku neroste,“ rýpla si dáma.

Strana svobodných občanů v čele s Petrem Machem je v podstatě stejně kritická jako ekonomka Šichtařová. Europoslanec a předseda strany Mach konstatoval, že se v Bruselu vlastně nic nedohodlo. Základní smlouvy se v tuto chvíli totiž měnit nebudou, EU má do budoucna pouze přislíbeno, že nebude nucena k další integraci.

„Nedovedu si představit, že by Britové v referendu souhlasili s dalším členstvím, když premiér Cameron nepřiváží žádný výsledek,“ zhodnotil situaci Petr Mach v prohlášení strany.

Ekonomka Šichtařová doslova napsala:

Česko na summitu EU "vyhrálo" bitvu o pár ušmudlaných sociálních dávek (jako kdyby sociální přerozdělování snad bylo tím principem, kvůli němuž integrace v EU má smysl). Výměnou prohrálo značnou část vůle Britů setrvat v EU. "Gratuluju", Česko: dost možná jsme se tím posunuli k EU bez UK, zato ale s Bosnou a Hercegovinou. Jak vidno, ekonomicko-politický význam EU tímto vskutku neroste.

Nebyl nejmenší důvod nejít Britům ve všem 100% na ruku, byl to jen truc. EU svým trucováním právě promarnila skvělou šanci na ekonomickou obrodu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

18:16 Co se dělo v Senátu. Držte se: Ohlušující ticho z Hradu. Hamáček mi lhal... Němcová ohromila: Ovlivnění českých prezidentských voleb Ruskem

Senát ve středu večer schválil usnesení, které velmi ostře reagovalo na kauzu Vrbětice. Předcházela …