Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo

22. 9. 2019 7:47

Český prezident Miloš Zeman před pár dny při své návštěvě Srbska vyzval naši politickou scénu k diskusi, zda by Česko přestalo uznávat Kosovo jako samostatný stát. To označil čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg za nesmyslné – ale Schwarzenbergovy argumenty zvedly ze židle ekonomku z Masarykovy univerzity Hanu Lipovskou.

Ekonomka brutálně nachytala Schwarzenberga kvůli Kosovu. Pane kníže, tohle se fakt nepovedlo
Foto: archiv H. Lipovská
Popisek: Hana Lipovská
reklama

Český prezident Miloš Zeman na nedávné tiskové konferenci v Bělehradu prohlásil, že má rád Srbsko a Srby, ale nikoli Kosovo, v jehož čele stojí váleční zločinci. Oznámil rovněž, že bude chtít s českými ústavními činiteli projednat, zda by bylo možné, aby Česká republika odvolala uznání Kosova samostatným státem.

Zeman si nakonec prosadil, aby ústavní činitelé jednali o jeho nápadu zrušit uznání Kosova, a argumentuje tím, že Topolánkova vláda Kosovo uznala bez projednání v Parlamentu ČR.

Podle Schwarzenberga je však „oduznání“ Kosova naprostý nesmysl. „Pan premiér by měl prezidentovi vysvětlit, že to nejde. Kdo nás porazil minulý týden ve fotbale? Kosovo. Už to znamená, že ten stát existuje a nemůžeme tvrdit, že to tak není. Je to naprostý nesmysl,“ uvedl Schwarzenberg v rozhovoru pro Právo.

Jeho vyjádření zaznamenala i ekonomka Hana Lipovská, která se nevěřícně chytá za hlavu. Ironicky k Schwarzenbergovu vyjádření ve svém facebookovém příspěvku poznamenala, že „exministr zahraničních věcí Karel Schwarzenberg dnes v rozhovoru pro Právo rozluštil zásadní právně-eticko-filosofický problém: kterak snadno poznat samostatný stát“.

Pro úplnost pak ještě dodala, že „dle této neotřesitelné logiky jako stát existuje také Skotsko (porazilo nás 1:0 v roce 2016), Wales, Faerské ostrovy a Gibraltar (všichni členové UEFA)“. „Jen nyní není zcela zřejmé, co na to budou říkat Její královská Výsost Alžběta II. a dánská královna Markéta,“ vtipkovala.

Počínání prezidenta Zemana však není jedinou věcí, která knížete rozzlobila. Štve ho prý víc věcí a dokud mu budou stačit síly, zůstane prý v politice, aby je mohl měnit. Sice, jak pravil, už prakticky nevidí na jedno oko, špatně chodí a mizerně slyší, ale dění v Česku ho stále zajímá a chce přiložit ruku k dílu při „posouvání“ naší země. „S radostí jsem zjistil, že mě lidi poslouchají a že když něco řeknu nebo napíšu, tak to lidi zaznamenají,“ pochvaloval si Schwarzenberg.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

20:35 Viník rozdělené společnosti? Nedělní Otázky Václava Moravce mají dohru. Tohle se v ČT líbit nebude

„Všichni si platíme veřejnoprávní média, měla by sloužit, nestraně nás informovat, snažit se utlumov…