Elektronická evidence tržeb zřejmě bude. Podle Faltýnka se na jejím zavedení už koalice shodla

06.05.2015 16:15

Vládní strany se na dnešním jednání koaliční rady podle šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka shodly na elektronické evidenci tržeb. Se zavedením této vlajkové lodě vlády prý souhlasí i lidovci, kteří měli dosud výhrady a požadovali podrobnější informace. Jejich zástupci to zatím nepotvrdili. Na vládu by se elektronická evidence tržeb mohla podle Faltýnka dostat v příštích dvou nebo třech týdnech.

Elektronická evidence tržeb zřejmě bude. Podle Faltýnka se na jejím zavedení už koalice shodla
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Faltýnek
reklama

„Koalice se shodla včetně KDU-ČSL, že bude podporovat tento projekt,“ řekl novinářům na Úřadu vlády Faltýnek. „Já považuji za důležité, že KDU-ČSL nám dneska řekla, že podporuje tento projekt a že jsou spokojeni s odpověďmi, které dostali z Ministerstva financí,“ podotkl také.

Lidovci před rozhodováním o chystaném zákonu požadovali studii, která by přesně hodnotila dopady normy. Dnes byly podle Faltýnka v tomto směru jejich požadavky uspokojeny. Lidovci to zatím nepotvrdili.

Koalice stále – i přes avizované obstrukce opozice – počítá se zavedením elektronické evidence tržeb k 1. lednu příštího roku. V první fázi se má týkat obchodníků a posléze i dalších skupin podnikatelů. Na dnešním jednání podle Faltýnka padl návrh, aby seznam podnikatelů, kterých se evidence bude týkat, byl součástí vládního nařízení, aby je vyhláškou neurčovalo jen Ministerstvo financí.

„My počítáme, že to budou řádově stokoruny měsíčně, které zatíží podnikatele,“ uvedl Faltýnek k tomu, jak zákon pocítí podnikatelé.

Ministerstvo financí počítá s tím, že by se elektronická evidence tržeb týkala až 600 000 obchodníků, restauratérů, hoteliérů, řemeslníků či poskytovatelů služeb. Od ledna by ji měly mít restaurace a hotely. Od dubna by se do systému připojily maloobchodní a velkoobchodní společnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vam, čtk
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

12:33 FOTO Neshlukujte se a omezte kontakty? Takto si to Babiš s Hamáčkem nepředstavovali. Tento víkend, nejen v Praze...

Poté, co vláda v Česku zavedla nouzový stav, vyrážejí Češi více do přírody, i tam však platí nařízen…