Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy

23.09.2021 22:10 | Reportáž
autor: sla

Další předvolební debata Radiožurnálu je za námi. Ve čtvrtek ve studiu usedli Josef Nerušil (Svoboda a přímá demokracie), Petr Cibulka (Volte Pravý Blok www.cibulka.net), Ondřej Hýsek (Moravské zemské hnutí), Petr Bajer (Trikolóra Svobodní Soukromníci). Tématem byl nejen státní rozpočet, ale také tzv. Green Deal.

Energetický hladomor! Nerušil z SPD přivodil slabost všem fanouškům Green Deal. Cibulka v plánu vidí stopu Moskvy
Foto: Archiv J. Neručila (Khalil Baalbaki)
Popisek: Josef Nerušil

První otázka moderátora směřovala tradičně k tomu, proč by voliči měli volit zrovna danou stranu. Začal Nerušil za SPD. Podle něj je strana jediná, která drží jasné a pevné stanovisko v některých otázkách a drží je dlouhodobě – měl na mysli například otázku bezpečnosti rodin a jejich ekonomické zajištění, otázku nelegální migrace. Také jsou stranou orientovanou vlastenecky. „SPD představuje správnou volbu pro každého, kterému záleží na našem národu,“ dodal v předvolební debatě na Radiožurnálu.

Cibulka (Pravý blok) pak zdůraznil, že jeho strana kandiduje proto, abychom v současné třetí světové válce, trvající podle jeho slov od roku 2011 do roku 2038, kde zahyne třetina lidstva, zvítězili. „A dále abychom prosadili politiku plné psychotronické gramotnosti, tedy práce s informačním kyvadlem, které zajistí občanům relativní vševědoucnost,“ pokračoval dále Cibulka.

Hýsek pak dodal, že jejich strana se pokusí odstranit zásadní deficit demokracie, tedy to, že Česká republika je jednou z nejcentralizovanějších zemí v Evropě. V Praze se podle něj rozděluje zhruba 70 procent našich daní, a na obce a kraje zbývá jen ten zbytek. Takový systém pak bude levnější a spravedlivější.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

18:45 „Budu kandidovat!“ Novotného plány a další historky z Řeporyjí

Naložil Kremlu, naložil Pekingu. Toto se mimo jiné hlásalo o mém někdejším starostovi Pavlu Novotném…