Engelovi práce odboráře nestačí. Chce i do nemocnice

06.03.2011 22:12 | Zprávy
autor: par

Šéf lékařských odborů Martin Engel přišel po akci Děkujeme, odcházíme o své místo ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v Praze. Odbory ho "podržely" a zaměstnaly ho u sebe. Jemu to ale nestačí, chtěl by se částečně vrátit i do nemocnice.

Engelovi práce odboráře nestačí. Chce i do nemocnice

"Místo zatím domluvené nemám," přiznal Engel serveru Týden.cz. Ale urputně ho prý hledá. Na středočeského hejtmana Davida Ratha, který se nechal slyšet, že by Engela klidně rád zaměstnal, ale odborář nespoléhá. "Ne. Já se budu snažit zařídit si místo v Praze."

Za co konkrétně mu budou odbory platit, zatím přesně neví. Určitě se ale najde důležitá náplň práce. "Určitě víte, že z memoranda uzavřeného s ministerstvem zdravotnictví vyplývá řada závazků, a to je potřeba kontrolovat, spolupracovat nad návrhy ze strany ministerstva a tak dále. Takže myslím, že práce bude dost."

Engel vedl výzvu "Děkujeme, odcházíme", při níž téměř čtyři tisíce nemocničních lékařů podali protestní výpovědi. Ministr Leoš Heger nakonec lékařům vyšel vstříc a obě strany podepsaly kompromisní memorandum, část lékařů se ale už nemohla vrátit na svá původní místa, protože ředitelé nemocnic už buď optimalizovali provoz nebo na jejich místo najali někoho jiného. Mezi tyto lékaře se dostal i Engel. Chvíli hrozilo, že se bude kvůli němu z lékařské solidarity exodus přeci jen konat, pak se ale situace uklidnila.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

21:14 Sudeťáky podpořili, oběti okupace ne! Priority Pavlova Hradu

„Vážený pane prezidente, obracím se na Vás nejen jako na hlavu státu a vrchního velitele, ale také j…