Epidemie? Sen mocných. Profesor Pirk mrazí 46 let starým důkazem

18.11.2021 9:52 | Ze sítí

U příležitosti oslav výročí 17. listopadu 1989 se sešli i odborníci a členové Zdravého fóra a Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků, a to na pražské Letné. Mezi těmi, kdo na setkání hovořili, byl i profesor Jan Pirk, který parafrázoval francouzského filozofa, jenž o výhodnosti epidemie pro mocipány napsal už v roce 1975. „Umožňuje jim absolutní kontrolu nad každým jedincem, izolovat města, nakupovat, co potřebují, a ještě jsou jim lidé vděční,“ řekl.

Epidemie? Sen mocných. Profesor Pirk mrazí 46 let starým důkazem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Pirk

Anketa

Jste pro zavedení povinného očkování proti covidu-19?

80%
hlasovalo: 67288 lidí
Pirk se přiznal, že se byl podívat na demonstraci na Staroměstském náměstí, ale „rychle z ní utekl“. Zmínil myšlenku francouzského filozofa Michela Foucaulta, že „epidemie infekční nemoci je snem všech mocipánů“. „Umožňuje jim absolutní kontrolu nad každým jedincem, izolovat města, nakupovat, co potřebují, a ještě jsou jim lidé vděční,“ přiblížil tuto myšlenku Pirk a připomenul, že pochází už z roku 1975.

Vadí mu, že se s „bolševickou jistotou“ tvrdí, že jedna cesta je správná a nedovoluje se dialog. „Profesoři z deseti nejlepších univerzit na světě se sešli v Anglii, jedna skupina byla pro tvrdý lockdown, druhá pro liberální přístup. Týden spolu odborně diskutovali, nenadávali si, a na konci týdne napsali společné prohlášení, ve kterém napsali, že obě cesty se neliší ani v počtu zemřelých, ani v počtu nemocných, a jediné, co zůstává otázkou při tvrdých a dlouhodobých restrikcích, je, kolik lidí zemře na jiná zanedbaná onemocnění,“ řekl na Letné a doplnil: „A nikdo jim neříkal, že jim mají sebrat titul.“

Pirk by si přál, aby slovo dostali odborníci, jako je profesor Beran. „Který je od nás jediný mezinárodně uznávaný,“ doplnil na závěr.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: kas

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

8:58 Železný přitvrdil. Od Babiše chce omluvu. Vytáhl zákon. A Witowská podpořila

„Aby mě někdo obvinil ze lži, je opravdu pro mě za hranou jakékoli přijatelnosti. ... A já se nenech…