Epidemie ukázala, kam jsme to za 30 let dopracovali. Tváří se jako naši vůdci, ale jsou naprosto zoufalí. Drtivé účtování bezpečnostního experta Štefce

16.03.2020 20:30

„Kdybych byl cynikem, byl bych Pánu Bohu vděčný za pandemii Covid-19. Přestože patřím do ranku ‚ohrožených seniorů' a samozřejmě mi není lhostejný osud ani mých blízkých, ani ostatních lidí v naší malé krásné zemi,“ poznamenal na svém facebookovém profilu bezpečnostní expert Jaroslav Štefec. A vysvětlil i důvody, proč je vděčný.

Epidemie ukázala, kam jsme to za 30 let dopracovali. Tváří se jako naši vůdci, ale jsou naprosto zoufalí. Drtivé účtování bezpečnostního experta Štefce
Foto: Facebook
Popisek: Jaroslav Štefec
reklama

Pandemie totiž podle jeho slov ukázala v plné nahotě, jak nestabilní a zranitelný je globalizovaný svět, v němž jsme nuceni žít, a jak zbytečné, prázdné a bezzubé jsou instituce, které se tváří jako naši vůdci a ochránci. „Ukázala také, jak ničivé dopady mělo na naši společnost uplynulých 30 let cílevědomé likvidace našeho kulturního dědictví, intenzivní multikulturní eroze křesťanských tradic, politická korektnost a upřednostňování fiktivních ‚práv menšin‘ před demokratickou rovností před zákonem pro všechny občany,“ uvedl.

„Situace, v níž jsme se ocitli, byla totiž vcelku očekávatelná. Bylo jen otázkou času, kdy se objeví ona pověstná černá labuť, spouštěč velké krize, která ukáže slabost našeho světa i naší země. Mohlo to být cokoliv – pandemie, povstání muslimského obyvatelstva v zemích západní Evropy, jaderná válka, nebo výbuch některé z velkých islandských sopek. Například Katly, která k tomu má už pěkně našlápnuto. Povodně, které její výbuchy v důsledku globálních změn počasí na naší polokouli vždy pravidelně doprovázejí, jsou podle tvrzení paleovulkanologů opravdu veliké a bývají následovány celoevropskými hladomory,“ zmínil.

Pandemie koronavirové infekce odkryla dle jeho názoru absolutní nepřipravenost našeho státu na krizové situace. „Zatím jen v oblasti zdravotnictví, kde se v plném rozsahu projevila neschopnost státních a krajských institucí předvídat a plánovat reakce na podobné situace i fatální nepřipravenost zdravotnické infrastruktury, zásob zdravotnického materiálu a jeho distribuce na státní, regionální i místní úrovni. Ukázala také katastrofální dopady ‚stranicko-záslužného‘ systému obsazování lukrativních postů ministrů, náměstků, nebo třeba hlavních hygieniků, vyžadujících vedle politické protřelosti i skutečné odborné znalosti,“ řekl.

„Kontrast mezi neskutečnou obětavostí lékařů, zdravotnického personálu a dobrovolníků, s níž se snaží zvládnout nastupující vlnu onemocnění, a ‚starostí‘ skvadry neschopných politických nabobů, kteří se měli o funkčnost a připravenost tohoto systému ze zákona postarat, hodit to na někoho jiného, je ještě podtržen neskonalou tupostí lidí, vědomě a zcela volně mířících do zasažených oblastí. Naprostá většina primárních zdrojů infekce byla prokazatelně ‚za levno‘ lyžovat v Itálii nebo v Rakousku,“ dodal.

„Tím výčet kritických selhání bezpečnostního systému ČR ani zdaleka nekončí. Karanténa, do níž se naše země na několik příštích týdnů a možná i měsíců ponoří, bude vyžadovat razantní a nekompromisní přístup policie. Opuštěné firmy, prázdné budovy a obchody – to začne rychle lákat různé nenechavce. Velmi brzy se ukáže, jak nevycvičená a nedokonale vybavená je státní policie i ‚měšťáci‘, které nikoho ani nenapadlo cvičit ve zvládání krizových situací tohoto typu. Jen málo jejich příslušníků je vůbec schopno v takových případech aktivně zasahovat. Velmi brzy se ukáže, že stejně jako personál v nemocnicích, ani policejní složky nejsou vybaveny potřebným zdravotnickým vybavením a nejsou vycvičeny v jeho používání. Procento nemocných policistů bude navíc umocněno vysilující službou, která se rozhodně projeví i na poklesu jejich akceschopnosti,“ řekl.

„Pokud se do bezpečnostního systému nepodaří velmi rychle zapojit agentury a společnosti zajišťující ostrahu objektů, případně i ‚opovrhované‘ domobrance, může celá jeho struktura, jejímž úkolem je ochrana života, zdraví a majetku občanů, velmi rychle, v řádu několika měsíců, totálně zkolabovat. Chaos a ‚braní zákona do vlastních rukou‘, které bude logicky následovat, určitě ničemu nepomůže. Pokud se někdo domnívá, že nás vytrhne česká armáda, je na velkém omylu. ČR vlastně ani žádnou armádu nemá. AČR je tvořena jen smluvními ozbrojenými bojovníky. Ti sice navenek deklarují hrdost na službu své vlasti, ale u mnoha z nich jde pouze o pseudohrdost na příslušnost k těm několika málo elitním jednotkám, které za velké peníze rotují v zahraničních misích. Navíc vojáci stejně jako policisté nejsou vycvičeni k zvládání úkolů, souvisejících například s uzavřením a ostrahou hranic a nemají pro tyto úkoly ani lidi, ani potřebné vybavení, ani organizační strukturu,“ zmínil.

„Nikoho z politických hlavounů volajících po plnění povinností vůči spojencům v NATO a nadšeně hýkajících nad hanebným ‚výpalným za ochranu‘ ve výši 2 %, odváděným do pokladen amerických zbrojařských firem přitom ani nenapadne, že připravenost vojáků na obranu území ČR a nás občanů skutečně nevzniká ani v afghánském Lógaru, ani v africkém Mali, ale jen na domácí půdě a ve známém prostředí. Navíc podle interních sociálních průzkumů není vůbec jisté, že by čeští vojáci (na rozdíl od jejich dědů) byli ochotni svou vlast skutečně bránit. Například v případě, že se situace na řecko-turecké hranici ošklivě zvrtne se všemi z toho plynoucími důsledky,“ poznamenal.

„Bohužel pro nás české občany se ukazuje, že ačkoliv stohy papíru popsané zásadami krizového řízení sahají často až k samotným nebesům, na žádné krize nejsme ve skutečnosti vůbec připraveni. Nechali jsme si našimi politickými ‚profesionály‘ na nátlak a za peníze zahraničních korporací zlikvidovat potenciálně konkurenční průmysl a zemědělství, rozprodali jsme své zlato, aktuálně za hubičku rozprodáváme ‚zbytečné‘ strategické zásoby materiálů, které mohly znamenat v nadcházející ekonomické recesi šanci na restart národních výrobních kapacit. Normálně bych na závěr napsal, že je nejvyšší čas přejít od slov a papírů k činům. Obávám se však, že náš čas už vypršel. Třicet let cílené likvidace národního bezpečnostního systému nedoženeme za tři měsíce, i kdybychom se na hlavu postavili. Rád se budu mýlit, ale je otázkou, zda k jeho obnově a záchraně našeho světa vůbec ještě dostaneme šanci,“ míní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdybys to neblokovala... Maláčová a Schillerová jsou v sobě. A je to tak drsné, že zvedly ze židle i šéfku TOP 09

15:28 Kdybys to neblokovala... Maláčová a Schillerová jsou v sobě. A je to tak drsné, že zvedly ze židle i šéfku TOP 09

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČS…