Erik Best: Kapitalisté, kterým slouží Bohuslav Sobotka

03.06.2014 21:07

Bohuslav Sobotka je socialistou jen podle jména, protože poslušně sloužil Zdeňku Bakalovi, Martinu Romanovi a dalším českým kapitalistům. Tak vidí českého premiéra americký novinář dlouhodobě žijící v Praze Erik Best, který se o tom rozepsal ve svém pravidelném komentáři Final Word.

Erik Best: Kapitalisté, kterým slouží Bohuslav Sobotka
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Ve svém příspěvku se nejprve zamýšlí nad osobou ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, který se sice musel bránit nařčením, že zavádí zahraniční politiku vůči Číně á la PPF, ale jinak si prý zachovává čistý štít. „Jako socialista má dobrý kádrový profil. V otázce církevních restitucí stál jednoznačně na straně lidu. Rovněž kritizoval Zdeňka Bakalu – nazval ho gaunerem – ještě než se z toho stala taková móda,“ píše Best, kterého proto nepřekvapil názor, jenž Zaorálek vyjádřil v rozhovoru pro Deník.

  • Celý komentář Erika Besta ZDE

V něm vyjádřil roztrpčení nad tím, že se ČSSD ve volební kampani nedokázala držet tématu sociální nerovnosti a neudělala z něj své hlavní téma.

Podle americko-českého žurnalisty toho ale zřejmě současná sociální demokracie není schopna: „Je něco takového ale realistické, když ČSSD vede Bohuslav Sobotka, socialista jen podle jména, který poslušně sloužil Bakalovi, Martinu Romanovi a dalším předním českým kapitalistům?“ posteskl si novinář Erik Best.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

14:42 Dvořákovy podivné kroky. Lipovská přitvrdila. Co zatím nezaznělo

Trestní oznámení na Petra Dvořáka, Jaromíra Soukupa a další. Podezření z milionových podvodů. Členka…