Erik Best: Schwarzenberg chystá tvrdý úder na Zemana. A prezident...

7. 8. 2013 10:54

Americký komentátor Erik Best ve studiu České televize komentoval nejnovější vývoj kolem důvěry Rusnokově vládě. Podle Besta dnes celkem není co řešit, neboť Rusnokova vláda velmi pravděpodobně důvěru nedostane. Důležitější bude, co se bude dít v následujících dnech.

Erik Best: Schwarzenberg chystá tvrdý úder na Zemana. A prezident...
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Podle Besta současná vláda nemá příliš šancí, jak získat důvěru sněmovny. „Jediný nejasný moment je strana LIDEM. Ta je důležitá i pro případný druhý pokus,“ poznamenal komentátor.

Poslanci strany LIDEM po schůzce s premiérem Rusnokem mluvili o tom, že tato schůzka byla „ztrátou času“. „Je otázka, jestli jim to vydrží do konce dne,“ poznamenal ve studiu sarkasticky Best.  

Koalice pravicových stran podle něj drží pohromadě, a to i přes mediální tlak. S neúspěchem Rusnokovy vlády je podle něj smířen i prezident Zeman. Pokud vláda nedostane důvěru, tak nejspíš bude prezident Zeman pod silným tlakem i ze zahraničí, aby jmenoval vládu, mající většinu ve sněmovně. „Bude otázkou, do jaké míry svých zahraničních kontaktů využije například pan Schwarzenberg,“ myslí si Best, načež připomněl, že řada posledních vystoupení Karla Schwarzenberga, komentujících situaci, je určena spíše světové veřejnosti, než české.

„Pan Zeman možná chce vyvolat takový konflikt. Když se do něj pustili dva europoslanci, tak měl velkou radost, že je může kritizovat, a měl s tím v Česku úspěch, protože dnes je populární vše, co je proti Evropské unii,“ myslí si.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

21:16 VIDEO Ministr Petříček se natočil, jak hovoří s obrázkem Václava Havla

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) využil možnosti posadit se do automobilu VW Golf Václava Hav…