Erik Best o zásadní Kalouskově chybě, která ho prý může dostat za mříže

27.06.2013 12:06

Obojaké lavírování Karolíny Peake mezi nedávnou pravicovou koalicí a Rusnokovou vládou (které podporu taky úplně nevyloučila) je prý dokonale průhledné. Myslí si to komentátor blogu The FleetSheet Erik Best. Mnohem nevyzpytatelnější je prý Miroslav Kalousek, kterého mohou poslední politické chyby dovést až za mříže.

Erik Best o zásadní Kalouskově chybě, která ho prý může dostat za mříže
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best
reklama

„Peake bojuje o svou politickou kariéru a dostane ji ten, kdo nabídne nejvyšší cenu,“ odhaluje motivace šéfky strany LIDEM. Motivace Miroslava Kalouska jsou podle něj uchopitelné mnohem obtížněji. Když rozlíceně reagoval na to, že ODS vybrala na premiérku Miroslavu Němcovou, dal Miloši Zemanovi skvělou záminku tento návrh odmítnout, když se na něm nedokáže shodnout ani koalice mezi sebou.

Dnes pak Kalousek lamentuje nad úrodou, kterou takto zasel. Prohlašuje Rusnokovu vládu za útok na parlamentní demokracii. Best se obává, že taková nekonzistentnost postojů se nedá přičíst na vrub jen tomu, co Kalousek vypil, nebo jak se vyspal.

„Očividně podcenil Zemanovo odhodlání nastolit prezidentskou vládu a dotáhnout vyšetřování různých politických a hospodářských skandálů až do konce,“ konstatuje Best. Kalouskův posledí žlučovitý útok na ODS podle něj vypadá jako zásadní politická chyba, která mu vzala tolik potřebnou kontrolu nad rozpočtem pro volební rok 2014, a ve finále jej možná dostane za mříže.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jav
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

17:11 Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…