Erik Best rozebral Zemanovo prohlášení o centrální bance. Jde o Babiše a jeho Agrofert

19.02.2015 14:49 | Zprávy

Prezident republiky včera uvedl, že do rady České národní banky nejmenuje nikoho, kdo podporuje devalvaci koruny. Nad situací centrálních bankéřů po tomto Zemanově výroku se na svém webu fsfinalword.cz zamýšlí americký novinář dlouhodobě žijící v Praze, Erik Best.

Erik Best rozebral Zemanovo prohlášení o centrální bance. Jde o Babiše a jeho Agrofert
Foto: Petr Merta
Popisek: Americký novinář Erik Best

Centrální bankéři jsou teď postaveni před dilema. Mají rozhodovat podle sebe, anebo podle toho, co chce prezident? Musí být také politickými analytiky, protože není jisté, jak dlouho Miloš Zeman vydrží na Hradě. „Co kdyby jeho funkci převzal Andrej Babiš a vy jste vsadili na špatného koně?“ uvažuje Best.

V souvislosti se včerejším Zemanovým výrokem také míní, že tři prointervenční členové bankovní rady ČNB by raději měli srovnat krok. A kdo tvoří Bestem zmíněnou trojici? Prý je to viceguvernér Mojmír Hampl, Lubomír Lízal a Vladimír Tomšík.

Mají centrální bankéři srovnat krok se Zemanem, nebo raději s Babišem?

Další otázkou ale je, podle koho by si oni a další zájemci o post v ČNB měli srovnat krok. Podle Zemana, anebo snad podle Babiše?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: vam

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

S kým jste ochotni jít do vlády?

A s kým to naopak vylučujete? Někde jsem postřehl, že jste vyloučili jakoukoliv spolupráci s komunisty. Je to tak? A co třeba SPD?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zbavíme se Fialy, a co dále? Ivan Hoffman hledá politika skutečné změny

11:34 Zbavíme se Fialy, a co dále? Ivan Hoffman hledá politika skutečné změny

Tyto volby zaslouženě ukončí vládu Petra Fialy, která je podle Ivana Hoffmana ale jenom součástí naš…