Etzler k prezidentské volbě: Raději generála, co se jako komunista už nechová, než práskače

22.05.2022 15:02

Prezidentské volby se kvapem blíží. Největší podporu podle průzkumů i nadále má expremiér Andrej Babiš (ANO) a generál Petr Pavel. Novinář Tomáš Etzler ve své glose pro Seznam Zprávy píše, že na Hradě by měl „raději bývalého komunistického vojáka než práskače“.

Etzler k prezidentské volbě: Raději generála, co se jako komunista už nechová, než práskače
Foto: Repro Youtube
Popisek: Tomáš Etzler, novinář, bývalý zpravodaj v Číně

Etzlera v poslední době podle jeho slov dost překvapuje agresivita útoků na prezidentskou kandidaturu generála Petra Pavla pro je komunistickou minulost. „Generál Pavel vyrůstal v rodině důstojníka Československé lidové armády a sám chtěl mít kariéru profesionálního vojáka, sám chtěl být vojákem z povolání. A to bez členství ve straně nebylo v tu dobu dost dobře možné,“ podotýká s tím, že tam nebyl jako někteří z vypočítavosti.

  • Původní text najdete ZDE

Na Pavlovi si cení i toho, že o svém členství v KSČ nikdy nemlžil, otevřeně o něm hovoří a opakovaně se za něj omluvil. „Jako válečný hrdina na Balkáně a později jako předseda Vojenského výboru NATO prošel náročným očistcem,“ připomíná Etzler na adresu prezidentského kandidáta Petra Pavla s tím, že Česká republika čelí v poslední době bezprecedentním bezpečnostním hrozbám a „takových lidí je v čele státu potřeba“.

Z toho všeho mu vychází, že Petr Pavel by byl mnohem lepší prezident než další favorizovaný – bývalý premiér Andrej Babiš, kterého označil za „práskače“: „Na Hradě budu mít daleko radši bývalého člena KSČ, který už se dekády jako komunista nechová, než trestně stíhaného, prolhaného papaláše, o jehož charakteru svědčí i to, že byl komunistickým práskačem, tedy estébákem,“ vyjevil novinář Tomáš Etzler.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Vojtěch Munzar byl položen dotaz

Jak chcete zabránit tomu, aby lidé odcházeli do předčasných důvodů?

A není to zcela pochopitelné, když se jim to vyplácí? A nepřijde vám nefér, že tu rostou důchody, ale i třeba vaše mzdy a spousta poctivě pracujícíh dělá stále za almužnu nebo za míň, než jsou třeba důchody? A proč se zvyšují dávky převážně - nejvíce důchodcům? Co třeba rodiny s dětmi? Těm naopak v...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Pavlova mluvčí Řeháková – už si kopl i Železný. Ale pak se do toho zamotal...

20:10 Pavlova mluvčí Řeháková – už si kopl i Železný. Ale pak se do toho zamotal...

Nepříjemná slova si od zastánců budoucí prezidentské mluvčí Markéty Řehákové vyslechl novinář České …