Euro není potřeba zachraňovat, míní ekonom Mertlík

19.10.2012 22:55

Podle ekonoma Pavla Mertlíka se není třeba obávat, že by euro jako měna náhle skončilo, tak špatná ekonomická krize není. I proto si myslí, že není potřeba euro zachraňovat.

Euro není potřeba zachraňovat, míní ekonom Mertlík
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eura, ilustrační foto
reklama

„Já myslím, že euro není třeba zachraňovat,“ uvedl Pavel Mertlík v pořadu Události, komentáře na ČT. „Skutečná krize, po které by přestalo existovat, tady není,“ vysvětloval své tvrzení.

Horkým tématem je ale teď bankovní unie. Premiér Petr Nečas z ní má strach, podle prezidenta Václava Klause to je protimluv. Státní tajemník pro evropské záležitosti Vojtěch Belling chápe jejich obavy.

„Nejsme v tom sami,“ podotkl, že ne jen Česká republika záměr kritizuje. Hrozí například „riziko případného vyvádění likvidity z národních finančních ústavů, respektive českých,“ uvedl Belling.

Dokud nebude tato otázka a další zodpovězeny, bylo by podle něj unáhlené hlasovat pro. Byť například Luděk Niedermayer, bývalý viceguvernér České národní banky, řekl pro Radiožurnál: „My něco takového opravdu potřebujeme a rozhodně si myslím, že je to v našem zájmu.“

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: pan
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Janek Ledecký: Takto prošel černý koncert. Ale jednou věcí se nechlubí

13:41 Janek Ledecký: Takto prošel černý koncert. Ale jednou věcí se nechlubí

Zpěvák a podnikatel Janek Ledecký byl hostem moderátora Čestmíra Strakatého na serveru Prostor X. Ho…