Europoslanec Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Kvůli Zemanovi, Okamurovi a komunistům

23.01.2018 14:11 | Zprávy
autor: mp

Europoslanec Petr Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Oznámil to dnes v dopise zaslaném předsednictvu hnutí, který má ČTK k dispozici. Ježek se s ANO rozchází v pohledu na podporu prezidenta Miloše Zemana a na vztah hnutí s komunisty a extremisty. Uvedl také, že má odlišné představy než vedení hnutí o požadavcích na osobu premiéra.

Europoslanec Ježek končí spolupráci s hnutím ANO. Kvůli Zemanovi, Okamurovi a komunistům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Ježek, europoslanec za hnutí ANO

Ježek v dopisu připomněl, že spojil síly s ANO v době, kdy se jeho preference pohybovaly kolem 1,5 procenta. ANO se podle něj tehdy snažilo změnit podmínky v české politice. „Profilovalo se jako protikorupční, liberální, středo-pravicové a proevropské hnutí a prosazovalo mimo jiné transparentnost, efektivní spravování země, posílení právního státu a vlivu republiky v Evropské unii,“ napsal.

Podle Ježka sice ANO výrazně uspělo, postoje hnutí se ale zároveň posunuly. „Je to jiné hnutí a hraje jinou roli než dřív. V důsledku toho se s názory vedení hnutí ANO na zásadní politické otázky rozcházím, počínaje představou o předpokladech pro funkci premiéra, přes vztah k extremistům a komunistům, až po Miloše Zemana jako prezidenta republiky. Člověk nemusí být bývalý diplomat ani hovořit se současnými českými diplomaty po Evropě, aby viděl, jak je naše země opět oslabována,“ napsal.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Rusko

Váš straník Štefec tvrdí, že díky válce na Ukrajině vypilovává Rusko svou válečnou politiku (on jí teda nazývá obranou), a že Evropa jen rozdmýchává válku a může se stát, že na to doplatíme válkou. Ale kde jako strana, protože to, co tvrdí on, tvrdíte všichni berete jistotu, že když teď Rusko vyhraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…