Europoslanec Štětina natvrdo: S ruskou armádou v Sýrii nespolupracovat. Vždyť má na svědomí válečné zločiny. A co ty naše sankce

02.10.2015 18:40 | Zprávy
autor: spa

V dnešním pořadu Pro a proti na Radiožurnálu vystoupili europoslanec Jaromír Štětina a bývalý europoslanec Libor Rouček. Podle Roučka bychom měli navázat s Ruskem spolupráci v boji proti Islámskému státu, Štětina je naopak toho názoru, že Putinův vstup do konfliktu v Sýrii je vzdorem proti USA a prodlužováním války.

Europoslanec Štětina natvrdo: S ruskou armádou v Sýrii nespolupracovat. Vždyť má na svědomí válečné zločiny. A co ty naše sankce
Foto: Hans Štembera
Popisek: Europoslanec Jaromír Štětina také sdělil, že pátou kolonou Kremlu je v České republice KSČM

Bývalý europoslanec Libor Rouček řekl, že pokud máme společné zájmy s Ruskem, „je to boj proti islámskému terorismu“, a že bychom měli s Ruskem navázat spolupráci. "Západ a Rusko by měli spolupracovat v boji proti islámskému terorismu. Ať je to v Sýrii nebo Afghánistánu. To ale neznamená, že Rusko má podporovat režim Asada. Konflikt vznikl před čtyřmi lety jako povstání proti Asadovi. Rusové bombardují jednotky, které bojují proti Asadovi. Nebombardují Islámský stát," říká Rouček.

„Z dlouhodobějšího hlediska hrozí nebezpečí islámského radikalismu Evropě i Rusku,“ tvrdí Rouček, který dodává, že na straně Islámského státu je až sedm tisíc ruských občanů, kteří představují nebezpečí jak pro Rusko, tak i pro Západ.

Rusko je však v Sýrii v mnohem výhodnější pozici, jelikož je tam silné politicky i vojensky, přesto však další bombardování akorát podpoří uprchlickou vlnu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Ing. Eva Fialová byl položen dotaz

Dostupné bydlení

V zákonech se nevyznám a je podle mě jedno, jestli je rozdíl mezi zákonem o podpoře bydlení a dostupným bydlením. Za hlavní považuji problém s nedostupným bydlení vyřešit a to je i můj dotaz. Co přesně proto uděláte? Kdy bude bydlení dostupné pro většinu lidí a ne naopak jako je tomu teď?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

18:20 „Kde jste byli, když se tahala vlajka z...“ Němcové přišla pádná odpověď

Chcete den vlajky, a přitom se k ní chováte jako k hadru. I to se mohl dozvědět Andrej Babiš letos 3…