Europoslanec Štětina se ohradil proti obvinění, že pohrdá oběťmi války. Přitom odhalil smutnou rodinnou historii

3. 1. 2015 21:26

Přestřelka mezi europoslanci Kateřinou Konečnou (KSČM) a Jaromírem Štětinou (TOP 09) pokračuje. Štětina dal jasně najevo, že se mu nelíbí květnová cesta prezidenta Miloše Zemana do Moskvy na oslavy konce druhé světové války. Dočkal se za to ostrých slov z pera Konečné, která ho označila za demagoga. Jenže ani Štětina si nedal nic líbit a v sobotu na slova komunistky Konečné zareagoval.

Europoslanec Štětina se ohradil proti obvinění, že pohrdá oběťmi války. Přitom odhalil smutnou rodinnou historii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

Slovní šerm mezi europoslanci Kateřinou Konečnou (KSČM) a Jaromírem Štětinou (TOP 09) se odehrává na sociální síti Facebook. Štětina jako dlouhodobý kritik počínání ruského prezidenta Vladimira Putina vyjádřil nelibost nad cestou Miloše Zemana do Moskvy v květnu, když se bude připomínat výročí konce druhé světové války.

To nenechalo v klidu jeho kolegyni z europarlamentu Konečnou, která uvedla, že normálně na Štětinova slova nereaguje, ale teď má za to, že to udělat musí. Prezident prý pojede do země, která se podílela na našem osvobození, a pokloní se tam mimo jiné i českým odbojářům, ať už žijícím či těm, kteří za svou vlast položili život.

„Málokdy mám tendenci reagovat na nesmysly vyřčené mým kolegou europoslancem Štětinou. Jeho demagogie a zášť jsou totiž natolik velké, že ho z jakékoliv polemiky diskreditují,“ uvedla na úvod své reakce pro ParlamentníListy.cz europoslankyně. V tomto případě by podle ní měli reagovat spíše pamětníci války z řad bojovníků, a ti podle ní mají jasno. „Pokud je znám, urážkou je pro ně vyjádření pana Štětiny,“ sdělila Konečná.

A to přinutilo reagovat pro změnu Jaromíra Štětinu. Ten se nejprve ohradil proti tvrzení, že nectí oběti války. „Byla to strašná válka. Nejvíc obětí neslo Rusko a národy Ruskem okupované. Putin si z obětí dělá rukojmí své imperiální politiky. Je mi líto, že tomu hodlá asistovat i český prezident," napsal na svůj Facebook.

Později ještě prozradil smutnou osobní vzpomínku. Tato etapa se jej prý velmi dotýká, a to i osobně, neboť německým řáděním utrpěla i jeho rodina, když na konci války brutální němečtí snajpři stříleli do obyvatelstva. Ani tato ztráta mu však prý nebrání kritizovat vstřícnost k jiné totalitě.

Ing. Kateřina Konečná

  • KSČM
  • Jsem poslankyne - díky Vám, pro Vás, s Vámi
  • europoslankyně

„Odmítám tvrzení paní kolegyně Konečné. Příliš mnoho té války se dotklo mne a mé rodiny. Řekl bych, že ta válka mi zásadně poznamenala život. Ne proto, že jsem se uprostřed ní narodil, ale proto, že její dědictví sebou celý život táhnu. Včetně toho, ze moji prababičku v zimě na rok 1945 zastřelil německý snajpr. Možná proto nedokážu oběti té války považovat za politické zboží jako paní Konečná,"  poznamenal směrem k mladé komunistce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

22:16 Říci, že to má něco společného s islámem? Ve Francii je to o krk. Profesor z Paříže podává hrozivé svědectví

GATESTONE INSTITUTE Kdo hájí člověka obviněného z rasismu, ten riskuje, že z něj bude také obviněn. …