Europoslanec Strejček už nechce kandidovat. Rozchází se prý s názory ODS

04.02.2014 16:48 | Zprávy

Dosavadní poslanec Evropského parlamentu za ODS Ivo Strejček oznámil, že se o nominaci do eurovoleb 2014 již nebude ucházet. Zásadním důvodem je dle jeho slov to, že si chce názory ponechat a nezbavovat se jich s mylnou vírou, že tím vyjde vstříc přelétavému veřejnému mínění. Strejček byl europoslancem od roku 2004.

Europoslanec Strejček už nechce kandidovat. Rozchází se prý s názory ODS
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivo Strejček

„O nominaci do voleb do Evropského parlamentu 2014 se již nebudu ucházet,“ napsal v prohlášení Strejček. Podle něj nejsou důvodem rozhodnutí jeho názory. Ty jsou podle jeho slov natolik neměnné a pevné, že se stále obtížněji vyrovnávají s čím dál častějšími hlasy zevnitř ODS, hlásajícími, že úspěch v EU je měřitelný tím, jak mnoho či jak úspěšně čerpáme tzv. „evropské peníze“.

Celý dopis europoslance Strejčka ZDE

„Zásadním důvodem již neobhajovat svůj mandát je tedy fakt, že si své názory chci ponechat, neobrušovat je, nezbavovat se jich s mylnou vírou, že tím vyjdu vstříc přelétavému veřejnému mínění,“ míní. Naopak je chce i nadále ostře a srozumitelně obhajovat, ale současně postoji nebránit „narůstající chuti po pootočení programu ODS v politice vztahu k EU“. Příčinou váhání, jak se rozhodnout, byla podpora a důvěra lidí.

„Mám radost z toho, že jsem se s vámi mohl podílet na budování významu České republiky – doma i v zahraničí,“ píše na svém webu Strejček. Se zájmem o veřejný prostor ale zcela nekončí. „Nehodlám a nebudu pasivně sedět s rukama složenýma v klíně. Na to se cítím ještě příliš mladý a málo opotřebovaný. Na to považuji své zkušenosti politické i lidské za příliš cenné,“ dodává. Strejček byl poslancem Evropského parlamentu za ODS od roku 2004.

Strejček dále píše, že nabývá dojmu, že evropské volby podceňujeme s tvrzením, že ty komunální jsou důležitější. Podle něj vše, co se v posledních letech na evropské úrovni politiky odehrává, má přímý vliv na obsah i výkon politiky u nás.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Pochybnosti

Paní senátorko,ukázal Vám osobně někdo tzv dopis na rozloučenou vraha Kozáka? Původně dokonce mluvila o dvou dopisech.Ověřoval někdo pravdivost textu těchto dopisů? Skutečně bylo objektivně a dokonale zjištěno,že spáchal i vraždu v Klánovicích? Je dostupná analýza shody zbraně? Vše je velmi bizardní...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

10:20 „Nový americký prezident Trump.“ Atentát a mocné foto. Hotovo. Kalousek a další

Na internetu se objevují komentáře, jaký bude mít v amerických volbách dopad atentát, který byl na p…