Eurovýlet na Madeiru se europoslancům z KDU nevyplatil. Šojdrová se diví

22.10.2010 9:58

V době ekonomické krize všichni musejí šetřit, ne tak lidovečtí europoslanci. Ti se totiž s početnou skupinou asistentů vydali v minulých dnech na výlet na Madeiru. Jenže tři dny v luxusu přišly na deset miliónů korun. Uvádí to deník Blesk s upozorněním, že na výletě nechyběli ani Češi Zuzana Roithová a Jan Březina. Předsedkyně strany Michaela Šojdrová ale prý o výletě neví a musí si informace ověřit.

Eurovýlet na Madeiru se europoslancům z KDU nevyplatil. Šojdrová se diví

Lidovečtí europoslanci včetně těch českých - v početné sestavě 250 lidí prý nechyběli ani Jan Březina, či Zuzana Roithová - na Madeiře diskutovali o rozpočtu EU a také o úsporách. Ovšem kámen úrazu je v tom, že si přitom dopřávali nevídaného luxusu: pětihvězdičkový hotel, přepychové bazény, golfová hřiště, vybraná jídla, či potápění na atraktivním ostrově.

„Není se pak čemu divit, že podle deníku Daily Telegraph jejich výlet vyšel na 350 tisíc liber, tedy téměř 10 miliónů korun," napsal Blesk. Průšvih je však v tom, že všechnu tu parádu musí zaplatit ze svých kapes Evropané.

Deník se prý zeptal eurolidovce Jana Březiny, jestli mu nepřijde hloupé jet na takový výlet v době škrtů. „Rozhořela se tady o tom diskuse, podle mě by se měla zasedání zefektivnit, ostatní ale namítali, že jsme v EU a zasedat si můžeme kdekoliv po Evropě," odvětil na to Březina.

Březinu zlákala témata přerozdělování peněz

Moc často ale prý na takové výlety, které plánuje lidovecká eurofrakce, nejezdí. Nyní jej však zlákala témata přerozdělování peněz odlehlým regionům. Na výletě se také prý bavili o formování civilní armády. Ale proč zrovna v luxusních turistických zónách? Na to Březina odpověď nenašel, stejně ani Roithová. Ta pro změnu nebrala telefony vůbec, dotazy sms jakoby se jí vůbec netýkaly.

Blesk pouze připsal, že studijní pobyty pořádají eurolidovci pravidelně. Podle jiného z českých evropských poslanců to ale u lidovecké evropské frakce je zcela normální. Protože je prý v Bruselském parlamentu silná, má i hodně peněz a tak je utrácí, kde se dá.

„Je to přesně v duchu europarlamentu, který říká, že šetřit se má, ale ne u nás. Je to opravdu pokrytecké," dodal k tomu europoslanec Miroslav Ouzký z ODS.

Šojdrová: Roithovou i Březinu pokárám

Jak by hodnotila výlet českých lidovců úřadující předsedkyně Michaela Šojdrová? „Já o takovémto výletu lidovců, byť evropských, slyším poprvé. Pokud si ale ten výlet platili ´ti naši´ ze svých kapes, pak je to v pořádku. Pokud ale za peníze Evropského parlamentu, tak to už v pořádku není. Musím se zeptat paní Roithové, jak to bylo, protože právě u ní mě velmi překvapuje, že by se takového výletu zúčastnila. Informaci si ale musím ověřit," řekla k tomu ParlamentnímListům.cz Šojdrová.

Pokud prý zjistí, že skutečně pracovní výlet europoslanců byl tak rozmařilý, pak prý ty české důrazně požádá, aby se v budoucnu podobných akcí už neúčastnili. „Pokárám je za to," dodala.

Čtěte také:

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Olga Böhmová

Nenecháme Vás padnout!!

Jak jste to myslel pane Fialo?Pokud vím tak nic neděláte pro to,aby se tak nestalo.Ba právě naopak děláte vše pro to aby Čeští občané padly přímo na H.... tedy na ústa.Peníze ze státní kasy sypete Ukrajině a Ukrajincům,je třeba pomáhat ale ne na úkor občanů České republiky.Mám tři děti všchny poctiv...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

8:47 Předsudečnost a xenofobie! Senát na návrh Lásky odsoudil ombudsmana Křečka

Senát zkritizoval veřejného ochránce práv Stanislava Křečka za jeho výroky vůči menšinám a uprchlíků…