Evropa bude bojovat o holé přežití. Zkušený diplomat tuší desítky milionů migrantů

10.02.2020 22:10 | Zprávy

Bezpečnostní analytik a někdejší diplomat Jaromír Novotný varuje před obnovením Islámského státu, a zejména před pokračujícím návalem migrantů z Blízkého východu a severní Afriky. Podle Novotného je na celém tomto území špatná ekonomická situace, lidé jsou nespokojení a ti radikálnější znovu zavelí k vytvoření Islámského státu, ti ostatní budou prchat do Evropy a půjde podle něj o desítky milionů lidí. „Bude to invaze a válka, Evropa bude bojovat o holé přežití,“ prorokuje Novotný.

Evropa bude bojovat o holé přežití. Zkušený diplomat tuší desítky milionů migrantů
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Islámský stát dbá na pečlivé zaznamenávání poprav křesťanů

Novotný pokračující problémy Blízkého východu a severní Afriky popisoval v rozhovoru na serveru Svobodné univerzum. Podle Novotného se pomalu bude zklidňovat situace v Sýrii, ale problémy nastanou jinde. „V Iráku je slušně nakročeno k návratu Islámského státu, byly tam zastřeleny desítky, ne-li stovky lidí, takže nespokojenost obyvatelstva s vládnoucím režimem a s korupcí, která bují, dosáhla limitní úrovně,“ upozorňuje bezpečnostní expert a dodává, že přívrženci Islámského státu jsou stále mezi obyvatelstvem přítomní.

„A pokud je tam hospodářská situace špatná a lidé jsou ochotni nechat do sebe střílet a demonstrovat, tak je jen otázkou času, kdy zase někdo prohlásí: My tady máme Islámský stát,“ varuje Novotný a připomíná, že Islámský stát je stále přítomen ve Střední Asii i v Afghánistánu. „Navíc Kurdové jich zadržovali tisíce, a teď se dostali do pohybu, takže když přijde někdo, kdo je bude financovat, tak je to dost vycvičených lidí. Bohužel se ukazuje, že ženy džihádistů jsou ještě odhodlanější než jejich manželé a jsou jich tisíce, plus děti, které v tom byly vychovány,“ dodal s tím, že dorůstá nová generace islamistů.

Větším problémem je ale podle Novotného špatná ekonomická situace v zemích severní Afriky, která může brzy spustit masivní migrační krizi. Desítky milionů lidí z Egypta, Alžírska nebo Libanonu by se podle něj mohly dát do pohybu. „Největší tikající bombou je Egypt, má sto milionů obyvatel a většina těchto lidí je mladší 35 let. Takže Egypt není schopen se uživit, a pokud někde nezískají zdroje potravy, tak se mladí Egypťané zákonitě dají na pochod – a nepůjdou na Saharu, ale do Evropy,“ prorokuje Novotný.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: jma

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Dobrý den.

Čeho se bojíte víc? STAČILA nebo SPOLU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

16:30 „Ne, prosím, ne.“ Viděli Evu Holubovou v Kauflandu

Eva Holubová se po nějaké době opět proslavila na sociální síti. Dělá „babičkovský idol“ pro řetězec…