Evropa patří Evropanům, vyslal jasný vzkaz dalajláma

13.09.2018 18:42

Tibetský duchovní vůdce dalajláma zavítal do Švédska a pronesl zde jasná slova. „Evropa patří Evropanům,“ řekl.

Evropa patří Evropanům, vyslal jasný vzkaz dalajláma
Foto: Hans Štembera
Popisek: Čtrnáctý Dalajláma Tändzin Gjamccho

Dalajláma, tibetský duchovní vůdce, předstoupil před posluchače ve Švédsku a řekl nahlas a zřetelně „Evropa patří Evropanům“. Slova zazněla krátce po sněmovních volbách, kde sice tradiční politické strany uhájily své pozice, ale krajně pravicoví Švédští demokraté, kteří volají po tvrdé imigrační politice, posílili. Ve volbách skončili třetí.

Dalajláma má za to, že uprchlíci, kteří opustili své země např. kvůli hrůzám války, by se po skončení bojů měli vrátit domů a pokusit se znovu vybudovat své domovy, své státy. Stojí přitom za pozornost, že dalajláma svá slova pronesl v Malmö, ve třetím největším švédském městě, kde před pár týdny gang zločinců, pravděpodobně migrantů, zapaloval auta.

„Přijměte je, pomozte jim, vzdělávejte je... Ale tito lidé by nakonec měli zvelebovat svou vlastní zemi,“ prohlásil třiaosmdesátiletý dalajláma. Jeho slova přinesl např. server The Local.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

5:44 Potřebuju fotku, ale nějakou hodně hnusnou! Ivan Vyskočil má vlastní zážitek, jak se dnes vyrábí propaganda. A když byl naposledy v České televizi...

NEDĚLNÍ RÁNO S IVANEM VYSKOČILEM Schválit, či neschválit výroční zprávy České televize? A je Česká t…