Evropě chybějí skuteční lídři, varuje senátor Veleba. V Bruselu už to prý vypadá jak na poradě RVHP

06.07.2015 7:29

Podle senátora a předsedy Strany práv občanů Jana Veleby chybějí Evropě skuteční lídři. Uvedl to ve svém textu na serveru ParlamentníListy.cz.

Evropě chybějí skuteční lídři, varuje senátor Veleba. V Bruselu už to prý vypadá jak na poradě RVHP
Foto: hns
Popisek: Senátor, exprezident Agrární komory a předseda SPO Jan Veleba
reklama

„Desítky let žila Evropa v poklidu, a nyní je konfrontována na několika frontách událostmi, na které není připravena a které budí vážné obavy o její budoucnost! Najednou je tu vedle Ukrajiny Islámský stát, Řecko, migrační exploze a reakce evropských lídrů, pokud jsou nějaké, jsou zpožděné, nic neřešící, ba dokonce někdy kontraproduktivní,“ konstatuje Veleba a vzpomíná na skutečné osobnosti – Winstona Churchilla, Charlese de Gaulla a Helmuta Kohla.

„Hlavními protagonisty současné EU jsou Angela Merkelová, Francois Hollande, David Cameron, a někteří další? Nevím,“ podotýká. Zároveň uvádí, že současná evropská politická elita v dění posledních událostí zkrátka neobstála a je zodpovědná za současný stav. „Jenomže komu, když ji nikdo nevolil, a tudíž se nemusí a ani nemá komu zodpovídat. Ptal se nás snad někdo, zda souhlasíme s rozšířením EU o Řecko? Byla to právě Merkelová, která kategoricky, bez analýz skutečného stavu vstup Řecka prosazovala. Nebo zajímal někoho názor na politické kroky EU na Ukrajině či vůči Rusku? Nezajímal, ale jedeme dál,“ rozhořčil se Veleba.

A současnou EU dokonce přirovnává k východnímu bloku. „Byly zde trochu jiné mechanismy, ale ten zásadní, podle kterého se určovala rozhodnutí pro celý blok, chcete-li Radu vzájemné hospodářské pomoci (RVHP), ten byl stejný. Fungoval tak, že se sjeli na jedno místo generální tajemníci komunistických stran jednotlivých členských zemí, jednali a pak přijali rozhodnutí, které bylo jednotné. Rozhodující přitom bylo stanovisko generálního tajemníka KS Sovětského svazu. Nyní to je německá kancléřka s francouzským prezidentem a v pozadí Washington, který pro jistotu odposlouchával jejich telefony,“ uzavírá s tím, že široké masy jsou znovu odtrženy od možnosti podílet se na rozhodování o budoucnosti své a budoucnosti svých dětí.

Celý text najdete ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

19:05 Babiš: Očkování bude opakovaně. 2022, 2023. Takže pozor

Je zde neděle a spolu s ní již pravidelný pořad premiéra Andreje Babiše Čau, lidi! Řeč byla hlavně …