Evropské dotace jsou korupční žně, tvrdí Evžen Tošenovský

16.05.2012 21:41

Poslanec za ODS a kandidát na prezidenta Evžen Tošenovský si myslí, že evropské dotace, jsou pro korupční kauzy lákavé. A není to problém jenom u nás. Bylo by vůbec nejlepší, kdyby Evropský parlament všechny dotace zastavil, řekl Tošenovský ve středečních Faktech Barbory Tachecí.

Evropské dotace jsou korupční žně, tvrdí Evžen Tošenovský
Foto: Anna Vidiševská
Popisek: Europoslanec Evžen Tošenovský

Tošenovský zatčení Davida Ratha nevnímá jako dobrý pocit, ačkoliv je to bývalý poslanec a hejtman z opoziční strany. I tak ale celou věc kandidát na prezidenta prý sleduje vykulenýma očima a označil celou věc za nepochopitelnou. „Byl jsem na pozici hejtmana osm let, to si tam vůbec nedovedu představit, to je pro mě překvapení,“ řekl v pořadu Fakta Barbory Tachecí.

Dále souhlasil, že jsou evropské dotace žně pro korupční kauzy. „Všechny dotace obecně, které jsou, kroutí světem a vytváří velmi složité a nepříjemné situace. A výsledkem je potom Ráthovská kauza,“ zmínil v pořadu.

Šance na prezidenta vidí vysoko

Tošenovský kandidaturu na prezidenta republiky bere jako obrovskou výzvu. „Jsem přesvědčený, že jsem o mnoho více vyzbrojený, než před deseti lety,“ říká Tošenovský. To se mohl ucházet o šéfovskou židli ODS, kterou nakonec odmítl. Své šance jako kandidáta na prezidentského kandidáta vidí momentálně vysoko.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …