Evropské státy v čele s Německem vydají prohlášení o zbrojení

25.11.2016 6:30

Skupina 16 evropských států v čele s Německem se dnes chystá vydat společné prohlášení, ve kterém vyzve k uzavření nové dohody s Ruskem o kontrole zbrojení. Součástí skupiny jsou i Česká republika či Slovensko. Dnes o tom na svém webu informoval list Die Welt, kterému při této příležitosti poskytl rozhovor německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier.

Evropské státy v čele s Německem vydají prohlášení o zbrojení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Spolkové republiky Německo

Podle Steinmeiera hrozí, že po sporu mezi Moskvou a Západem kvůli ruské anexi ukrajinského autonomního poloostrova a nevyřešenému konfliktu na východní Ukrajině vypuknou nové závody ve zbrojení. „Bezpečnost Evropy je v ohrožení," řekl Steinmeier. „Vyzýváme všechny státy, které nesou odpovědnost za bezpečnost Evropy, aby tuto iniciativu podpořily a připojily se k dialogu o kontrole zbrojení," uvedl šéf německé diplomacie.

Po společném jednání dnes plánuje zmíněná skupina vydat společné ministerské prohlášení. To bude podle informací Die Welt obsahovat znepokojení ze sílící eroze evropského bezpečnostního pořádku. Další setkání skupina plánuje na okraj ministerské schůzky Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE), která se uskuteční 8. a 9. prosince v Hamburku. Summit pořádá Německo, které letos OBSE předsedá.

Součástí skupiny je vedle Německa, Česka a Slovenska také Rakousko, Belgie, Švýcarsko, Španělsko, Finsko, Francie, Itálie, Nizozemsko, Norsko, Rumunsko, Švédsko, Bulharsko a Portugalsko.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

8:15 Petr Žantovský účtuje: Padesát tisíc na akci akademiků se má vracet. A co náklady na „milou akci“ Prague Pride, před kterou hodně lidí raději odjíždí z Prahy?!

TÝDEN V MÉDIÍCH Novináři a politici dali dohromady dvě akce, které přitom neměly vůbec nic společnéh…