Evropské volby. Letos. Poslední šance vše zvrátit, burcuje expremiér

01.01.2024 9:22 | Monitoring

Nad osudem Evropské unie se ve svém komentáři na blogu Aktualne.cz zamyslel někdejší premiér Jiří Paroubek. Bude z EU špinavá díra světa? klade si otázku. V tomto roce se totiž uskuteční volby do Evropského parlamentu.

Evropské volby. Letos. Poslední šance vše zvrátit, burcuje expremiér
Foto: Hans Štembera
Popisek: Eurobankovka v detailu

Podle Jiřího Paroubka rozhodnou volby do Evropského parlamentu v roce 2024 o třech zcela zásadních otázkách.

„1. Bude pokračovat ‚grýndýl‘ v současné podobě, která destruuje české národní hospodářství? 2. Bude pokračovat válka na Ukrajině vyvolávající energetickou a surovinovou krizi, projevující se velkým nárůstem cen, který se přetavil v nekončící inflaci drtící životní úroveň většiny národa? 3. Bude pokračovat masový příliv migrantů ohrožujících sociální systémy, svobodu vyznání i projevu a bezpečnost zemí EU?“ uvedl Paroubek s tím, že odpověď na tyto tři otázky zcela zásadním způsobem rozhodne o osudu Evropy na řadu generací.

„Už do teď bylo napácháno mnoho škod; ne všechny půjde jednoduše a už vůbec ne rychle odstranit,“ podotkl.

„To, čemu se říká ‚grýndýl‘, není nic jiného než ohromná vlna deindustrializace zemí EU. Z hospodářského pohledu jde o chudnutí, ztrátu trhů a vlivu. Ruku v ruce s tím jde o růst závislosti. Bohulibé řeči o zachraňování klimatu planety jsou jen propagandou. Zákaz spalovacích motorů, kšeftování s emisními povolenkami a opuštění uhlí není ničím jiným než skvělým byznysem pro pár vyvolených, který zaplatíme my všichni tím, že neskutečně zchudneme,“ dodal Paroubek.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Vanda Efnerová

Ing. Michaela Opltová byl položen dotaz

Krize

Podle aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) je Česká republika nedostatečně připravena na krizové situace a mimořádné události. Vy tvrdíte, jak hodláte situaci řešit. Máte ale dojem, že se vám podařilo už nějakou krizi vyřešit? Vždyť do krizové situace se i díky politice této vlády dost...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

spojení, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskusePřemek , 01.01.2024 11:20:12
Je čas propojit nespokojené (JP), Trikoloru, SPD, ČSNS, Národní proud, PlánČR1 a další národně a lidsky orientované subjekty. Společně tu parazitní beznadějnou pakáž převálcujeme.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

17:36 Bizár Green Dealu: Děda s babičkou za fabii budou platit, Leyenová za tryskáč ne

Opatření EU ETS 2, prosazené vládou ČR během předsednictví, nařídí platit povolenku z energie v domá…