Evropští politici nás potichu připravují na sto milionů migrantů z Afriky. S velmi podivnými argumenty

21.06.2017 15:48

To, zda nás zaplaví Afrika, záleží podle komentátorky Lucie Sulovské na serveru Forum24.cz, jen na nás. Zmínila v té souvislosti mimo jiné slova spolkového ministra pro místní rozvoj Gerda Müllera, že na černém kontinentu se rozhoduje o budoucnosti světa. Hrozí prý skutečnost, nepodaří-li se ekonomicky pozvednout chudé země, že se do Evropy bude valit 100 milionů lidí. To si však Sulovská nemyslí.

Evropští politici nás potichu připravují na sto milionů migrantů z Afriky. S velmi podivnými argumenty
Foto: repro foto Youtube
Popisek: Uprchlíci, ilustrační foto

Sulovská zkonstatovala, že na cestu z Afriky se zdaleka nevydávají ti nejchudší, ale jen ti, kteří jsou schopni pašerákům zaplatit nemalé částky. „Jistě, doma za sebou spálí všechny mosty, ale opravdu chudí Afričané by mohli spálit svoji chatrč a prodat děti do otroctví a stejně by na výpalné pro pašeráky nevydělali. Že pašeráci prodávají ‚evropský sen‘ v uvozovkách, protože sami nejsou schopní migranty přes moře do Evropy dopravit a užitečné idioty a spolupachatele jim dělají mnohé humanitární organizace, je další věc. V každém případě masová migrace není důsledkem chudnutí Afriky, ale jejího pomalého a bolestivého bohatnutí,“ řekla velmi ostře Sulovská. 

Původní text ZDE.

Podle jejích slov se však ve většině afrických zemí neválčí a většina obyvatel kontinentu nezažila ani hladomor. V případě, že mnohé organizace Afričanům pomáhají, nechtěně tak pomáhají i k vytváření negativního obrazu Afriky jako kontinentu nikdy nekončíčí bídy a utrpení, míní. 

„Průměrně informovaného Evropana asi překvapí, že dokonce v Somálsku, zemi nejznámější pro svoje piráty a vtipy o nedovyživenosti obyvatelstva, se zhruba na třetině území nachází mezinárodně neuznaná, ale stabilní a demokratická republika Somaliland, která je poklidná a svobodná, války se jí vesměs vyhýbají a hospodářství se utěšeně rozvíjí,“ zmínila Sulovská a pochválila i Namibii, Botswanu, Mosambik, Gabon nebo Zambii. Tyto země jsou podle ní velkým příslibem pro celý kontinent.

Evropští vůdci, kteří pak lidem naprosto bez uzardění sdělují, že možná přijde i sto milionů Afričanů, jsou pak podle jejích slov do nebe volající ukázkou absolutní impotence. „Jako kdyby migranti pršeli z nebe. ‚Marshallův plán pro Afriku‘ je jistě dobrý nápad a buďme všemi deseti pro cokoliv, co tomu nádhernému a zkoušenému kontinentu pomůže. Ale migrační politiku máme v rukou my. Nebo jsme ji snad už na někoho delegovali? Evropa potřebuje rozhodné politiky s vizí, ne pasivní vyčkávače,“ zmínila Sulovská se slovy, že Evropa potřebuje politiky, kteří dokážou říct stop zájemcům o azyl z bezpečných zemí. „Pokud některé evropské země chtějí ve velkém přijímat migranty například ze svých bývalých kolonií, nechť tak činí bez nároků na součinnost ostatních,“ uzavřela.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

ministr financí

Pochybuji, že budete upřímný, ale zkusím to. Fakt myslíte, žě je Stanjura dobrý ministr financí? Nebyl byste vy 1000x lepší? Narozdíl od něj se ve financích vyznáte. Stanjura sestavuje nesmyslné rozpoty a predikce

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

21:45 Výsměch Němcové: To jí zničili koupelnu? „Kachlovka“ na pranýři

MONITORING SÍTÍ Senátorka Miroslava Němcová na sociální síti uvedla, že naši obrannou dohodu se Spoj…