Exilový spisovatel o národě závistivých levičáků

07.04.2013 8:48

Češi jsou zejména levicoví, poněvadž značně závistiví. Uvedl to Ota Ulč, český exilový spisovatel, který od roku 1959 žije v USA, v rozhovoru pro Českou pozici.

Exilový spisovatel o národě závistivých levičáků
Foto: Hans Štembera
Popisek: Karel Schwarzenberg po prohraném druhém kole prezidentské volby

Neúspěch Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách Ulče nepotěšil a zároveň překvapil. Za mnohem větší katastrofu prý ale považuje vítězství Baracka Obamy v listopadových volbách v USA.

„Vždy bude víc těch nespokojených, přesvědčených, že si zasloužili víc, než kolik jim osud dopřál. Tak se mi to vždy zdálo a dojem jsem z větších dálek neměl důvod změnit,“ vysvětluje si spisovatel velké preference levicových stran. Tím největším důvodem tíhnutí k levici v ČR  je podle něj prachobyčejná závist.

Na některé novinky je lepší se dívat z dálky

Za úděsné považuje Ulč to, že se slovo disident stalo téměř nadávkou a sousloví pravda a láska se mnozí vysmívají. Nelíbí se mu ani výroky bývalého prezidenta Václava Klause, v nichž se tvrdě opírá do svého předchůdce, kritizuje havlismus a Václava Havla považuje za odpůrce demokracie. „ A ten Grebeníček s tvrzením, že Palach je vlastně jejich. Však ano – jejich obětí,“ dodal pobouřeně.

„Někteří mezi námi exulanty ale takové zvěsti přivítají jako potentní antinostalgicum, které je ujišťuje, že novinky tak perverzně bizarní je lépe sledovat z dostatečné vzdálenosti,“ podotkl spisovatel závěrem.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

13:35 Peterková je v nemocnici. Ohlašovatel hoaxů vypustil totální zlo: Copak, Jani. Že nejsi u flákance? Perník, chlast, co

Analytik Roman Máca z neziskovky Institut pro politiku a společnost se vysmívá bývalé reportérce TV …