Exmanželka Kocourka se domohla zákazu manipulace s "odkloněným" majetkem

12.04.2012 20:39

Předrozvodové „odklonění“ šestnácti milionů korun, kvůli kterým se Martin Kocourek z ODS musel vzdát ministerského křesla, mnoho smyslu nemělo. Bývalá Kocourkova manželka totiž uspěla se svým návrhem na předběžné opatření a soud exministrovi zakázal disponovat nemovitostmi a znemožnil mu tak jejich případný prodej nebo převod.

Exmanželka Kocourka se domohla zákazu manipulace s "odkloněným" majetkem
Foto: Repro ČT
Popisek: Exministr Martin Kocourek na tiskové konferenci
reklama

Civilní Obvodní soud pro Prahu 6 dal Kocourkové za pravdu koncem března. „Žalovaný je omezen v nakládání s veškerými nemovitostmi, jedná se o dům v Hostivici a byt s garáží v Praze 6,“ uvedl pro server Týden.cz pracovník advokátní kanceláře, která zastupuje Olgu Kocourkovou. Hodnota nemovitostí má být podle citovaného právníka dostatečná k zajištění případného nároku ve výši osmi milionů korun, které bývalá manželka po Kocourkovi požaduje.

O omezení Kocourkova nakládání s majetkem usilovala exmanželka už podruhé, napoprvé totiž soud její žádost odmítl. „Nedá se říct, že by toto rozhodnutí předjímalo výsledek celého sporu, ale právo stojí na naší straně,“ věří Kocourkové právník, který se zároveň zdráhal prozradit exministrovy argumenty k žalobě.

„Mohu jen naznačit, že je zásadní rozpor mezi tím, co politik říká na kamery a jak to pak interpretuje jeho právní zástupce,“ podotkl. Podle Kocourkova listopadového vyjádření se snažil 16 milionů korun „odklonit“ od rozvodových problémů tak, že je svěřil společnosti Key Investments. „Veškeré prostředky, o které se jedná, pocházejí z prostředků, které jsou buď mé osobní, rodinné, nebo historické,“ tvrdil tehdy.

O odkloněné peníze se však nezajímá pouze Kocourkova exmanželka, ale také kriminalisté a protikorupční útvar policie. Pražští kriminalisté se už před měsícem netajili s podezřením z poškozování věřitele.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

15:30 Historky z Ria. Všichni divní típkové z Prahy. Zasvěcené pojednání o restauraci, kvůli které Prymula musel vrátit ministerstvo

Komentátor Bohumil Pečinka v dnešním vydání magazínu Reflex hovořil o restauraci Rio’s, místu, kde b…