Exministr Fuksa utrácí miliony. Nad jeho příjmy ale visí otazník

04.05.2014 15:59

Bývalý ministr zemědělství Ivan Fuksa nakoupil se svou manželkou v posledních dvou letech majetek za zhruba 10 milionů korun. Podle deníku Insider ale nad jeho příjmy visí velký otazník.

Exministr Fuksa utrácí miliony. Nad jeho příjmy ale visí otazník
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ivan Fuksa
reklama

Fuksa koupil s manželkou Jolanou dům se zahradou o rozloze bezmála dva tisíce metry čtvereční loni v listopadu, jen pár dní poté, co Nejvyšší soud potvrdil, že společně s dalšími rebely z ODS za takzvané trafiky stíhán být nemůže. Zaplatil přesně dva miliony korun firmě, v níž je jednatelem známý příbramský advokát Antonín Janák.

Při loňské razii mu policie zabavila 1,726 milionu korun, které měl doma v hotovosti. Původ těchto peněz dodnes podle olomouckých žalobců tehdejší člen vlády Petra Nečase důkladně nevysvětlil, proto mu doposud nebyly vráceny.

Příjmy Fuksové nejsou známy

Jak na základě dokumentů propočítal deník Insider, Fuksovi zaplatili za zmíněný majetek až 2,5 milionu korun, zároveň jim bylo zabaveno přes 1,7 milionu korun a předtím si od roku 2010 od nástupu na ministerstvo vydělal více než tři miliony korun. Zbytek peněz, přibližně 1,2 milionu korun, by tedy mohli získat díky úsporám nebo si je vydělala Jolana Fuksová.

Její příjmy ale známy nejsou. Média naposledy uváděla, že pracuje ve zdravotním ústavu v Příbrami. Tuto práci ale údajně již před dvěma roky opustila. Stejně jako Ivan Fuksa dnes není podle obchodního rejstříku v současné době ani v žádné firmě. Databáze Ministerstva financí však registruje, že provozují vlastní živnosti. V případě exministra se jedná o podnikání v oblasti ekonomického poradenství, u jeho manželky o administrativní činnost.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nem

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

18:53 Kdo chce zhatit volby do Rady ČT? Dětinský omyl senátora Smoljaka, lidovecké obstrukce. A jasné slovo právníka k fintě z neziskovky

Zhatit volbu nových členů Rady ČT se pokoušejí ti zákonodárci, jimž nynější fungování České televize…