Exministryně Kovářová svou rezignací jen předešla vyhazovu

08.12.2010 16:18

Ohlášené odstoupení z funkce ředitelky Justiční akademie bylo jen protitahem bývalé ministryně Kovářové. Předběhla svůj vyhazov z funkce, míní komentátor Uhl v deníku Právo.

Exministryně Kovářová svou rezignací jen předešla vyhazovu
reklama

Odstupující ředitelka Justiční akademie Daniela Kovářová sehrála při své rezignaci malé divadlo, vyplývá z komentáře Petra Uhla pro deník Právo. „Rezignace Kovářové je jen její tah, či spíše protitah - předběhla vyhazov," komentuje Uhl skutečnost, že se Kovářová poroučí z funkce s odůvodněním, že ji ministerstvo spravedlnosti šikanuje.

Připomíná, že napětí mezi Kovářovou, ministryní spravedlnosti ve vládě Jana Fischera do letošního července, a jejím předchůdcem i následníkem ve funkci Jiřím Pospíšilem panuje už více než dva a půl roku. „Důvodem Pospíšilovy averze ke Kovářové bylo její přátelství s místopředsedou nejvyššího soudu Pavlem Kučerou, který s veřejnou ostudou z funkce odchází, a ještě více její vazby na Pavla Němce," připomíná Uhl.

Vazby na Němce a spolčení s Kučerou a Veseckou zlomilo šéfce vaz

Němce jako ministra spravedlnosti proslavili katarský princ a stížnosti pro porušení zákona ve prospěch zřejmých zločinců. V tom druhém se činila i Kovářová. Jednak dosáhla rozsudku Nejvyššího soudu příznivého pro skupinu „justiční mafie", jednak pustila na svobodu zločince odsouzené za loupež 74 milionů korun. Teď se Kovářová obává, že na ni Pospíšil podá trestní oznámení.

Kovářová zůstala v akademii chytře i po dobu svého ministrování a Pospíšil ji po svém návratu do čela resortu neodvolal. „Jednal tiše, nechal jí dávat služební výtky, byly zřejmě oprávněné. Skutečný důvod, proč by ji sám brzo z funkce odvolal, byly však její vazby na Němce a její spolčení s Kučerou a Veseckou," nepochybuje Uhl.

Funkci ředitele by neměl obsadit žádný trafikant

Zároveň se ale komentátor domnívá, že by bylo nyní velice nešťastné obsadit funkci ředitele nějakým trafikantem, za odměnu, když se neví, co s ním. „Držme Pospíšilovi palce, aby se mu povedlo justiční mafii potřít. Česká společnost si zaslouží právní stát," uzavírá Uhl.

K věci:

Kovářová: Pospíšil mě šikanuje, odcházím. Ministerstvo: Odmítáme 

Kovářová pro televizi: Uvažuji o návratu do advokacie 

Justiční akademie není teplé místečko pro exministry, volá spravedlnost 

Foto: vlada.cz

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jih
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

22:38 Půlka obyvatel říká, že si nic nedělá ani z příznaků, hromoval Hamáček. Takže vláda výrazně omezila pohyb, do ulic policie a armáda

Vláda vyhlásila opět nouzový stav. Od pondělí na tři týdny bude také výrazně omezen pohyb osob. Pro …