Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více

03.06.2017 21:03

Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) požádala prezidenta Miloše Zemana, aby po udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi zvážil milost i v dalších případech dlouholetých trestů. „Případů jako je pan Kajínek je více,“ tvrdí Válková s tím, že však o mnohých z nich se veřejnost nedozví. O dopise exministryně Zemanovi informuje server Česká-justice.cz.

Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková

Válková v dopise mimo jiné uvádí, že již v roce 2015 při svém odchodu apelovala na hlavu státu, aby více využíval pravomoci udělovat milosti. Na udělení milosti podle jejího názoru marně čekají i další vězni, kteří se chovají vzorně a usilují o podmíněné propuštění. Soudy jim však nevyjdou vstříc, neboť mají často obavy, že v případě recidivy by se staly terčem kritiky.

Válková je přesto přesvědčena, že lidé, kteří svého činu litují a pokoušejí se své jednání napravit, mají právo být z věznice propuštěni, nepředstavují-li reálné nebezpečí pro své spoluobčany.

Co se týče Kajínka, tak o jeho vině Válková nepochybuje, zároveň ale konstatuje, že policie nemusela vždy postupovat pečlivě. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

20:02 Do kterrré prrrdele jsme to přijeli, ráčkoval prý Havel. Senátor chce na krušném severu slavit třicet let od jeho první návštěvy, lidé se nad tím nápadem vyřádili

Senátor Přemysl Rabas pozval veřejnost na akci, která chce připomenout první návštěvu československé…