Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více

03.06.2017 21:03

Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) požádala prezidenta Miloše Zemana, aby po udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi zvážil milost i v dalších případech dlouholetých trestů. „Případů jako je pan Kajínek je více,“ tvrdí Válková s tím, že však o mnohých z nich se veřejnost nedozví. O dopise exministryně Zemanovi informuje server Česká-justice.cz.

Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková

Válková v dopise mimo jiné uvádí, že již v roce 2015 při svém odchodu apelovala na hlavu státu, aby více využíval pravomoci udělovat milosti. Na udělení milosti podle jejího názoru marně čekají i další vězni, kteří se chovají vzorně a usilují o podmíněné propuštění. Soudy jim však nevyjdou vstříc, neboť mají často obavy, že v případě recidivy by se staly terčem kritiky.

Válková je přesto přesvědčena, že lidé, kteří svého činu litují a pokoušejí se své jednání napravit, mají právo být z věznice propuštěni, nepředstavují-li reálné nebezpečí pro své spoluobčany.

Co se týče Kajínka, tak o jeho vině Válková nepochybuje, zároveň ale konstatuje, že policie nemusela vždy postupovat pečlivě. 

Původní text ZDE.

 

reklama

autor: vef

PhDr. Pavel Žáček, Ph.D. byl položen dotaz

potíraní dezinformací

Vaše vláda chce neustále bojovat proti dezinformacím, ale zároveň šetříte ve školství. Nemáte dojem, že to nejde dohromady? A co třeba využít peníze na potírání dezinformací a dát je do školství? A co to vlastně ta dezinformace je? Co když se něco jeví jako dezinformace, ale za chvíli se ukáže, že j...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

12:55 „Zelenskyj se musí probrat.“ Poslední výroky byly na Holce moc. I Černochovou pochválil

Slovenské volby, vystoupení prezidenta Petra Pavla na půdě OSN, ale i kampaň resortu vnitra. Všechna…