Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více

03.06.2017 21:03

Exministryně spravedlnosti Helena Válková (ANO) požádala prezidenta Miloše Zemana, aby po udělení milosti doživotně odsouzenému Jiřímu Kajínkovi zvážil milost i v dalších případech dlouholetých trestů. „Případů jako je pan Kajínek je více,“ tvrdí Válková s tím, že však o mnohých z nich se veřejnost nedozví. O dopise exministryně Zemanovi informuje server Česká-justice.cz.

Exministryně Válková psala Zemanovi kvůli Kajínkovi. Podobných velmi sporných případů prý sedí ve vězení mnohem více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Helena Válková
reklama

Válková v dopise mimo jiné uvádí, že již v roce 2015 při svém odchodu apelovala na hlavu státu, aby více využíval pravomoci udělovat milosti. Na udělení milosti podle jejího názoru marně čekají i další vězni, kteří se chovají vzorně a usilují o podmíněné propuštění. Soudy jim však nevyjdou vstříc, neboť mají často obavy, že v případě recidivy by se staly terčem kritiky.

Válková je přesto přesvědčena, že lidé, kteří svého činu litují a pokoušejí se své jednání napravit, mají právo být z věznice propuštěni, nepředstavují-li reálné nebezpečí pro své spoluobčany.

Co se týče Kajínka, tak o jeho vině Válková nepochybuje, zároveň ale konstatuje, že policie nemusela vždy postupovat pečlivě. 

Původní text ZDE.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

12:35 Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…