Exmuslim ukazuje na videoposelství českého muslima po útocích v Bruselu. A varuje

07.04.2016 21:37

Bývalý muslim Lukáš Lhoťan se na serveru Reflex.cz vyjádřil k prohlášení českého muslimského duchovního Samera Shehadeha. Podle něj jde o významného českého muslima v zajetí paranoidního světa spikleneckých teorií.

Exmuslim ukazuje na videoposelství českého muslima po útocích v Bruselu. A varuje
Foto: Archiv
Popisek: Modlící se muslimové v mešitě
reklama

„Jedním z velkých problémů dnešních muslimských komunit v Evropě je masové šíření konspiračních teorií o tom, že za problémy muslimského světa může Západ,“ konstatoval Lhoťan. Podle něj mnozí muslimové věří, že režimy v muslimských zemích jsou jen loutky Západu. „A tato konspirace jim slouží jako omluva islámského terorismu, neboť podle jejich výkladu terorismu se k němu uchylují jen zoufalí muslimové, kteří terorismem trestají Západ za to, co údajně dělá v muslimských zemích,“ dodal.

Původní text ZDE.

„Je možné, že dopad konspiračního myšlení mnoha muslimů je i jednou z překážek na cestě k reformě islámu a soužití muslimů s Evropany. Jako příklad reálného konspiračního myšlení může aktuálně sloužit prohlášení českého muslimského duchovního Samera Shehadeha,“ popsal Lhoťan. Shehadeh zveřejnil jako jeden z prvních českých muslimských duchovních videoposelství k teroristickým útokům z Bruselu. „Bohužel má člověk opět divnou chuť v ústech a neví, co si má myslet,“ dodal.

„Podle něj totiž za teroristické útoky v Bruselu mohou USA a evropské země. Nejprve začíná umírněně a smířlivě, odmítá násilí a teroristické útoky. Jak dále říká, cílem jeho poselství není vyjádřit soustrast obětem, ale vyjasnit, v čem je celý problém a příčina, proč k teroru dochází,“ říká Lhoťan. A všímá si toho, že podle Shehadeha není problém v islámu, muslimech nebo imigrantech sem přicházejících. 

„Shehadeh je tedy klasickou ukázkou člověka, který nevnímá fakta a realitu, ale žije ve svém vlastním světě tvořeném konspirací o zlých Američanech a Evropanech a vidí příčinu všech problémů muslimů v úkladech Západu,“ uzavřel Lhoťan.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

7:55 „Dovolil jsem si sáhnout na posvátnou krávu zvanou Člověk v tísni.“ Petr Žantovský popisuje útoky, kterým teď čelí. I od koho jdou

TÝDEN V MÉDIÍCH Na naprosto bizarní dramaturgickou dezorientaci České televize upozornil komentář Ja…