Lidé obviňují z problémů hlavně banky. „Bez bank se dneska neobejdeme. Na nich stojí každodenní fungování všech a není žádné řešení nechat všechny banky padnout. Problém byl, že politici jim dávaly peníze, ale nic za to nechtěli,“ vysvětlil Prouza, proč vlády nenechaly velké finanční domy padnout.
Přestala platit historická smlouva
Zároveň někteří navrhují, že bychom měli upustit od dnešního systému. Ale podle Prouzy to není možné a těžko lze finanční problémy řešit jinak než tím, že dluhy zaplatí občané. „Ano, daňoví poplatníci to musí zaplatit, ale musí za to také chtít od politiků, aby se chovali zodpovědně a něco dělali,“ uvedl.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: joh
To jako celou EK a vůbec celou EU řídí jeden člověk?
Vy tvrdíte, aspoň jsem si to zde přečetla, že podle vaší frakce by Ursula von der Leyen měla skončit, aby se Brusel vrátil nohama na zem a pracoval pro občany, ne proti nim. To její odvolání ovlivní celé fungování a politiku EU, které, souhlasím s vámi, je třeba změnit?
Další články z rubriky

20:27 „Přirovnáváte lidi s jinou orientací ke zvířatům?“ Dusno u Rakušana
Předseda hnutí STAN a ministr vnitra Vít Rakušan se na sociální síti X ostře vymezil vůči svému koal…
- 13:23 Další proukrajinské účty pro Fialu. Na stole rumunský scénář?
- 17:45 „Tak začíná deep state.“ Armádní spis k volbám? Vážná slova
- 14:00 Kuchaře z Prostřeno v exekuci udělal jednatelem. A létaly miliony
- 10:53 449 Kč za knihu myšlenek Petra Fialy. Premiérův „spolek pro moderní politiku“
- 4:46 Ceny tak nízké, že se Čech v Itálii začal modlit přímo v supermarketu