Exposlanec ČSSD. Radí Chovanci i Zaorálkovi a placen je prý jako sám ministr

20.09.2014 13:55

Bývalý poslanec ČSSD Radim Turek je žádanou osobou. Podle zjištění serveru Lidovky.cz radí hned dvěma sociálnědemokratickým ministrům, a to vnitra Milanu Chovancovi a zároveň ministru zahraničí Lubomírovi Zaorálkovi. Byl také adeptem na post ministra obrany, ale poté, co rezort připadl hnutí ANO, se musel spokojit s jiným uplatněním. Podle serveru se však jeho příjmy blíží platu ministra.

Exposlanec ČSSD. Radí Chovanci i Zaorálkovi a placen je prý jako sám ministr
Foto: Hans Štembera
Popisek: Milan Chovanec, Alena Gajdůšková, Lubomír Zaorálek a Bohuslav Sobotka v Lidovém domě

„Asi si někteří váží mých schopností,“ odpověděl Turek na otázku, jak si vysvětluje, že je o něj coby poradce takový zájem. Nejprve začal na poloviční úvazek pracovat pro vnitro a podle serveru Lidovky.cz dostává za své služby měsíčně 50 tisíc korun.

Od dubna jej zaměstnává i šéf zahraničního rezortu Zaorálek. Podle tiskového odboru ministerstva je poradcem pro bezpečnostní otázky. Jejich hodinová sazba se prý pohybuje mezi 234 až 630 korunami. I zde si tak údajně Turek vydělá možná až 50 tisíc korun za měsíc.

Nechtěně se proslavil alkoholem

Sám Turek si prý nestěžuje na své současné postavení. „Mně se tato pozice zdá z mého pohledu velmi zajímavá, protože můžu říkat svým šéfům, co si doopravdy o dané věci myslím, a na nich je potom rozhodnutí,“ pochvaluje si Turek.

Server Lidovky.cz připomínají okamžik jeho kariéry, kdy se stal známou tváří. Poslancovat začal v roce 1996 a o tři roky později se nechtěně proslavil opileckou eskapádou ve sněmovně, kde vše natočili novináři. Až do roku 2006 seděl v bezpečnostním výboru sněmovny a postupně se vyprofiloval ve stranického experta v této oblasti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

7:51 Skrytá nenávist Čechů vůči většině cizinců z východu?! Petr Žantovský předkládá, co se mu podařilo objevit. A týká se to televize

TÝDEN V MÉDIÍCH Za brutální manipulaci internetovými a mediálními obsahy považuje Petr Žantovský roz…