Exprezidenta Kisku obvinila policie. Je to kampaň, brání se

06.12.2019 13:30

Slovenská policie pracuje na plné obrátky a nebojí se sáhnout i do nejvyšších pater politiky. Vyšetřovatelé Národní kriminální agentury obvinili Roberta Fica z trestného činu hanobení národa, rasy a přesvědčení a v souběhu s tím i ze schvalování trestného činu. A jen o den později obvinila také slovenského exprezidenta Andreje Kisku.

Exprezidenta Kisku obvinila policie. Je to kampaň, brání se
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska
reklama

Server slovenského deníku SME oznámil, že policie obvinila slovenského exprezidenta Andreje Kisku, dnes předsedu politické strany Za ľudí. Obviněný je spojeno s Kiskovou firmou KTAG. Exprezident považuje obvinění za politický útok a tvrdí, že je to kampaň.

Moje obvinění je špinavá politická kampaň a je důkazem politického vydírání a mafie, která ovládá Slovensko. Fico mě před tím varoval, když jsem ho odmítl jmenovat na Ústavní soud SR. Ještě jako prezident jsme takovýto postup Ficovy policie avizoval, konstatoval Kiska s odkazem na skutečnost, že Ficova strana Smer spravuje ministerstvo vnitra.   

Firma KTAG se mohla dopustit daňového trestného činu a v době, kdy k němu došlo byl jednatelem i Kiska. Firma před volbami v roce 2014 platila Kiskovi kampaň, náklady na ni si zahrnula do nákladů, poté stát požádala o vratku DPH, i když jí stát nevyhověl, podle policie už jen žádost o vratku  je trestným činem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

14:41 Do čeho se řítíme... V Itálii na Vánoce nesmí nic! Od Klause udeřilo

Česko se ve čtvrtek přesunulo ze čtvrtého do třetího stupně rizika. S omezeními se tak otevřely obch…