Exprimátor Hudeček opouští klub TOP09

24.04.2015 14:17 | Zprávy

K dnešnímu dni opouštějí klub zastupitelů hlavního města Prahy TOP 09 a nezávislých Tomáš Hudeček, Eva Vorlíčková a Milan Růžička. V rámci zastupitelstva založí klub vlastní. ParlamentníListy.cz o situaci informoval Václav Novotný, předseda klubu TOP 09.

Exprimátor Hudeček opouští klub TOP09
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tomáš Hudeček

"Jestliže byl dosud klub TOP 09 a nezávislých politickými oponenty interpretován jako nečitelný, vznikají tímto krokem v Zastupitelstvu hl. m. Prahy dvě jasně vyprofilované entity, a to Klub TOP 09 a Klub nezávislých. Klub TOP 09 děkuje Tomášovi, Evě a Milanovi za spolupráci, která bude pokračovat ve dvou klubech sdílejících obdobné postoje," napsal Novotný.

O vzájemné antipatii v pražské TOPce, zejména po odchodu expředsedy Jiřího Vávry, slyšely ParlamentníListy.cz mnohokrát. Opakovaně bylo i zevnitř strany naznačeno, že právě Hudeček by měl některými svými kroky podporovat současnou primátorky Adrianu Krnáčovou, což z pozice opozičního zastupitele nejde.

"Hudeček s Vorlíčkovou si dohazovali vzájemně výhodné věci už v minulém vedení radnice, takže mě to nepřekvapilo, čekal jsem to dokonce dřív," sdělil naší redakci jeden ze zastupitelů ANO. 

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Kde na své plány chcete brát finance?

Vy pořád jen říkáte, jak byste navyšovaly tu a tam rozpočty, platy, sociální dávky atd. To je sice hezké, ale proč už neříkáte, kde na to brát?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

22:35 Trump si vybral „dvojku“. Mladý senátor vyvolal skandál slovy o Ukrajině a jachtách

Donald Trump si jako kandidáta na viceprezidenta vybral senátora J. D. Vance, informuje AP news. Pod…