Exředitel Českých drah Žaluda vypovídal v kauze exposlanců

06.08.2013 14:29 | Zprávy
autor: nem, čtk

Odvolaný šéf Českých drah Petr Žaluda dnes vypovídal na policii jako svědek v kauze údajného podplacení trojice exposlanců ODS. Obsah svého výslechu odmítl komentovat. Podle informací ČTK čelil dotazům mimo jiné na odposlechy, v nichž figuruje.

Exředitel Českých drah Žaluda vypovídal v kauze exposlanců
Foto: Zbyněk Pecák
Popisek: Petr Žaluda

Žaluda strávil v budově policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu v pražské ulici Na Perštýně zhruba půl hodiny. K výslechu se nechtěl nijak vyjadřovat. "Podepsal jsem prohlášení o mlčenlivosti," řekl přítomným novinářům.

Podle žalobců se obvinění poslanci Marek Šnajdr, Petr Tluchoř a Ivan Fuksa vzdali mandátů výměnou za příslib výhodných postů ve firmách vlastněných státem. Do dozorčí rady Českých drah byl následně zvolen Libor Antoš, jehož zvolení údajně požadoval právě Tluchoř. Policie to v usnesení o zahájení trestního stíhání kvalifikovala jako úplatek pro Tluchoře, jemuž "v důsledku jeho obav z případných následků dosud nebyl poskytnut úplatek v celém rozsahu" - tedy místo ve státních společnostech či orgánech.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zajímáte si o problémy jiných skupin než mladých?

Co jste udělala třeba pro starší ročníky? Já mladým přeji jen to dobré, ale přijde mi, že se politici víc zajímají poslední době jen o ně, jako kdyby tu starší nebyli nebo nebyli důležití.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

16:16 Mlčet před Ústavním soudem? A dost. Padlo jasné slovo

„Ústavní soud je kritizovatelný, a naopak je v zájmu demokracie se o jeho selháních bavit,“ zdůrazňu…