Exstarosta Milan Jančík naříká: Z ODS je mi smutno na duši

30. 10. 2012 11:13

Milan Jančík, někdejší starosta Prahy 5, se rozhodl vyjádřit k situaci ve straně, kterou před dvěma lety opustil. Je mu prý neobyčejně smutno, když sleduje, jak se strana ideově vyprazdňuje a ovládají jí lidé, vyznávající bolševické heslo, že když se kácí les, létají třísky.

Exstarosta Milan Jančík naříká: Z ODS je mi smutno na duši
Foto: Hans Štembera
Popisek: Exstarosta Prahy 5 Milan Jančík

ODS podle Jančíka vždy podporovala podnikatele, nízké daně, jednoduchý stát a svobodu smlouvy. Nyní prý z celého stranického programu zbyly jen hypotéky poslanců a potřeba držet se moci. „ODS se rok za rokem nechává odstavovat od svého programu, oddělovat od vlastního voličského jádra a posouvat někam do indiferentního „středu“ politického spektra,“ varuje někdejší starosta Prahy 5.

Nikdo prý dnes neví, co si ODS myslí o daních, přistěhovalectví, národních zájmech, nebo tradičních hodnotách. „Obávám se, že pokud bychom se nyní zeptali všech členů ODS, co jich po zemi ještě zůstalo a platí příspěvky, jaký je jejich názor na tyto a podobné oblasti, dostaneme naprosto nehomogenní směs zmatených názorů,“ stěžuje si Jančík.

Celý komentář Milana Jančíka ZDE

Jako příklad uvádí uzavření dolní části Václavského náměstí, o kterém primátor Svoboda nebyl schopen dopředu informovat ani místní podnikatele. „Primátor a jeho lidé postupovali způsobem „když se kácí les, létají třísky“, což bylo – mimochodem – oblíbené přísloví mnoha bolševických posluhovačů v padesátých letech,“ zařadil Bohuslava Svobodu na politickou škálu.

ODS, která se nyní prezentuje jako „očištěná“, je podle něj v agónii a místo čistých rukou má své dlaně spíše špinavé. Jančíkovi je z toho prý smutno na duši.  

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jav
reklama

Produkt zdarma za recenzi?

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

21:20 Je nutné udržet parlamentní demokracii před Milionem chvilek, vyzval Václav Klaus před zaplněným sálem. A když spatřil v publiku šéfa Rozhlasu...

REPORTÁŽ Jakou cestu jsme od sametové revoluce ušli? 30 let po pádu komunismu jsou na Západě podle V…