Extrémní slova ze zámoří: Američané jsou připraveni na brutální válku s džíhádisty. Bez ohledu na civilní oběti

15.11.2015 16:15 | Zprávy
autor: pro

Americký komentátor Derek Hunter je přesvědčen, že ve válce proti Islámskému státu není možné se neustále ohlížet na civilní oběti. Podle jeho názoru jsou Američané a vůbec celá západní civilizace příliš přecitlivělá, což může přispět k jejímu zániku.

Extrémní slova ze zámoří: Američané jsou připraveni na brutální válku s džíhádisty. Bez ohledu na civilní oběti
Foto: repro youtube, tan
Popisek: V ulicích Islámského státu

„Radikálové z Islámského státu ani nemusí podnikat žádné další teroristické útoky. Stačí si počkat a my se zničíme sami. Musíme si už konečně přiznat, že jsme ve válce. A to bez ohledu na to, jestli si to sami přejete. Když vás někdo opakovaně napadne, tak jste prostě ve válce. Džihádisté nám vyhlásili válku. Nezajímá je barva pleti, věk či pohlaví. Pokud nejste s nimi, musíte být eliminováni. Civilisté jsou pro ně hlavním cílem. Oni bojují proto, aby vyhráli. My válčíme proto, aby se lidem dařilo lépe a byli v bezpečí,“ píše Hunter a dodává, že Američané jsou plní soucitu, což následně ochromuje jejich myšlení v oblasti bezpečnostních záležitostí.

„Víc se staráme o to, jak bude taková vojenská akce vypadat a působit, než o to, jak ochránit naše spoluobčany. Jsme do té míry pomýlení, že se staráme v prvé řadě o to, jak bude svět reagovat na civilní oběti. Přitom kvůli naší nečinnosti se naopak počet mrtvých mezi civilisty v islámském světě zvyšuje geometrickou řadou. Zkrátka a dobře, my se chceme za každou cenu vyhnout civilním obětem, ale našim nepřátelům je něco takového naprosto lhostejné,“ konstatuje americký komentátor. Nabádá přitom, aby Západ od této přehnané starostlivosti a soucitu upustil. „Musíme radikálům působit bolest a smrt bez ohledu na to, jaké vedlejší škody to přinese. Když někdo hostí vůdce ISIS u sebe doma, má na svých rukách krev. Lhostejno, jestli někoho sám zabil,“ píše Hunter.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…