Exulant dalajláma prováděl v Česku separatistickou činnost. Čínská ambasáda vydala prohlášení, proč jí tato návštěva tak irituje

21.10.2016 10:59

Dalajláma v Česku prováděl protičínskou separatistickou činnost. Uvádí se to v prohlášení, které ve čtvrtek zveřejnila na svých stránkách čínská ambasáda. Upozornil na to web Českého rozhlasu.

Exulant dalajláma prováděl v Česku separatistickou činnost. Čínská ambasáda vydala prohlášení, proč jí tato návštěva tak irituje
Foto: archív autora
Popisek: Čína, ilustrace

„Čínská strana v reakci na tuto skutečnost (návštěvu dalajlámy) vyjádřila silnou nespokojenost a důrazný nesouhlas. Náš postoj je konzistentní a jasný. Dalajláma je politický exulant, který se v zahraničí pod maskou náboženství dlouhodobě věnuje protičínským separatistickým aktivitám,“ cituje web z prohlášení, které se objevilo na stránkách Velvyslanectví Čínské lidové republiky v Praze.

Celý text je ZDE

Prohlášení je složené z citací mluvčí čínského ministerstva zahraničí a zmiňuje, že se Čína důrazně staví proti tomu, aby úřední osoby kterékoliv země s dalajlámou komunikovaly.

Na konci tiskového prohlášení velvyslanectví připomíná nynější rozvoj vztahů mezi Čínou a Českem.

„Doufáme, že celá česká strana bude skutečně respektovat klíčové zájmy a hlavní obavy Číny a chránit zdravý a stabilní rozvoj vztahů mezi oběma zeměmi,“ uvádí se v prohlášení.

Dalajláma se v Praze účastnil mezinárodní konference Forum 2000. Při této příležitosti se s ním setkali někteří z předních českých politiků, například ministři Daniel Herman, Pavel Bělobrádek a Jiří Dienstbier.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

16:38 Šéf TOPky udeřil Faltýnka do slabin. V Praze se chystá útok na největší baštu bosse ANO

Jiří Pospíšil se stává mocným hráčem pražské politiky. Poté, co dovedl TOPku na výsluní, kdy se tato…