FOTO Brutální zákrok policie na Václaváku. Okamurovi a spol. se postavili anarchisté

1. 7. 2015 18:32

Radikální Národní demokracie Adama Bartoše dnes pořádala další demonstraci proti uprchlíkům na Václavském náměstí. Obdobná demonstrace proběhla včera taktéž v Praze na Palackého náměstí, pořádal ji ovšem Martin Konvička z iniciativy Islám v ČR nechceme. Na dnešní akci, které se účastnilo pár stovek lidí, vystoupil i Tomio Okamura (SPD). Protestující se následně vydali na pochod k Úřadu vlády, ještě ve spodní části Václavského náměstí se je ale pokusili zablokovat anarchisté, proti kterým nevybíravým způsobem zakročili policejní těžkooděnci.

FOTO Brutální zákrok policie na Václaváku. Okamurovi a spol. se postavili anarchisté
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace proti imigrantům a za vystoupení z EU na Václavském náměstí
reklama

Po včerejší akci na Palackého náměstí v Praze, kterou na protest proti imigrantům pořádala iniciativa Islám v ČR nechceme, kde Martin Konvička oznámil, že se zapojí do předvolebního boje v příštích krajských volbách, se dnes v hlavním městě koná další demonstrace proti imigrantům, a to hned na Václavském náměstí. Lidé i dnes vládě vzkazují: Nechceme žádné uprchlíky.  

Fotogalerie: - Proti islámu a uprchlíkům

Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Palackého...
Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Palackého...
Petr Hampl
Martin Konvička
Zámky s českou trikolorou mají symbolizovat uzavře...
Demonstrace proti islámu a uprchlíkům na Palackého...

V první červencový den v 17 hodin začala v hlavním městě další demonstrace, která si klade za cíl říci jasné a hlasité ne uprchlíkům. Stejné ne chtějí demonstranti říct i vládě, proto hodlají dorazit až před její úřad. Zatímco na včerejší demonstraci na Palackého náměstí mluvil např. Marek Černoch z Úsvitu přímé demokracie, na dnešní akci vystupuje jeho někdejší stranický kolega Tomio Okamura, jenž už si založil novou stranu - Svoboda a přímá demokracie.

Účastníci požadovali mimo jiné i odchod Česka z EU, neboť právě Evropská komise se nám pokusila vnutit kvóty pro uprchlíky a naše vláda na ně pod pláštíkem dobrovolnosti v zásadě přistoupila. Tak to alespoň vidí Okamura. O vystoupení z EU se prý má hlasovat v referendu. Okamura zopakoval, že imigranti putující na lodích do Evropy by měli být zastaveni ještě na moři. Nato dav lidí skandoval heslo „Čechy Čechům!“. Na Okamuru také létala vejce.

Kromě Okamury na akci vystoupil například i Aleš Brichta. Ten se rovněž netajil obavami z imigrantů. Jak uvedl, neobává se nevzdělaných lidí, kteří prchají před život ohrožující hrozbou ze své domoviny, ale „těch, kteří mu uřežou hlavu“.

Ke slovu se dostal také pořadatel akce, předseda Národní demokracie Adam Bartoš. Ten si na pomoc vzal do ruky lano, které měl symbolicky připraveno pro premiéra Sobotku, který podle něho spáchal vlastizradu tím, jak se v Bruselu postavil ke kvótám na přerozdělování uprchlíků. Sobotka odmítl povinné kvóty, jak je požadovala Evropská komise, ale prosazoval oproti tomu přijímání běženců na základě dobrovolnosti. To by k nám ale podle Bartoše přivedlo ještě více lidí. Mezi demonstrujícími se poté provolávala hesla „Uprchlíky do moře“ a „Pověsit Sobotku“.


Předseda Národní demokracie Adam Bartoš (Foto: PL.cz)

Na akci bychom našli také šibenici, na níž byl nápis srovnávající Evropskou unii se Sovětským svazem.

Protestující se následně podle plánu vydali na pochod směrem k Úřadu vlády. Ještě na Václavském náměstí u Můstku se jim ale postavili anarchisté. Proti těm zakročili policejní těžkooděnci, a to celkem brutálním způsobem. Reportér ParlamentníchListů.cz viděl mladé dívky, které po zásahu policie padaly na zem, kde byly zajištěny.


Zásah policie na Václavské náměstí (Foto: PL.cz)

Fotogalerie: - Šibenice na Můstku

Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vy...
Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vy...
Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vy...
Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vy...
Demonstrace proti imigrantům, proti kvótám a za vy...
Kontrademonstrace proti imigrantům, proti kvótám a...

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

22:04 Něco se chystá, nedělní vzpoura z Prahy má dohru. Za nespokojené se postavili Svobodní

Politická strana Svobodní spílá vládě za přijímání drastických opatření a podporuje demonstranty z n…